VII Niedziela Zwykła 19.02.2023

  1. Dzisiaj VII niedziela zwykła. Za tydzień przeżywać będziemy pierwszą niedzielę wielkiego postu, czasu, który ma nas przygotować na Święta Zmartwychwstanie Jezusa.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w czwartek: Św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
  3. W tym tygodniu przeżywamy Środę Popielcową, która rozpoczyna czas wielkiego postu w kościele. W naszej parafii Msze św. o godz. 15.00 w Kozielcu oraz w kościele parafialnym o godz. 9.00 i o godz. 17.00. Podczas każdej Mszy św. na znak pokuty posypanie głów popiołem. Przypominam, że dla wierzących w ten dzień obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy od którego nie ma dyspensy.
  4. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy wieczornej o godz. 17.30, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30. Postarajmy się, aby w tym szczególnym okresie wygospodarować tą chwilę czasu, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach. Szczególne zaproszenie kieruję do wszystkich dzieci z klas II i III, które przygotowują się do I-szej komunii św. oraz młodzieży naszej parafii.
  5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy wieczornej o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
  6. Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne ARCUS z Bydgoszczy organizuje w październiku pielgrzymkę do Libanu do św. Szarbela, gdyby ktoś była zainteresowany to bliższe informacje znajdzie na stronie parafii lub bezpośrednio kontaktując się biurem w Bydgoszczy.
  7. Informuję, że Ruch Światło Życie organizuje dwudniowe sympozjum pt. „Smartfon – wyzwanie naszych czasów”. Bliższe informacje znajdziemy na stronie diecezji.
  8. Informuję, że w związku z remontem drogi przy kościele św. Marii Magdaleny w poniedziałek 20.02.2023r. w godzinach od 9.00 do 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości: Chełmszczonka oraz Włóki od nr 31 do nr 40.
  9. Już dzisiaj informuję, że podobnie jak w latach ubiegłych przy naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbędzie się ona 3 marca o godz. 11.00. W przyszłą niedzielę jeszcze przypomnę o tej zbiórce, aby od następnego poniedziałku tj. od 27 marca do czwartku 2 marca można przywieźć zużyty sprzęt i zostawić go w rogu przy skrzynkach na listy na placu przed kościołem parafialnym. Akcja ta wspomaga Kościoły na Wschodzie.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Szopińskich i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Brzezowskich, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Monice Krzywdzińskiej i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Bem. Przypominam, że w okresie wielkiego postu nie stawiamy w kościołach kwiatów. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną oraz na konto parafii. W tym tygodniu zostały zamontowane na klatkach schodowych na chór w kościele parafialnym nowe lampy z czujnikiem ruchu oraz zakupiłem lampy, które zostaną zamontowane w kościele, a włączane dzięki agregatowi prądotwórczemu w przypadku braku prądu. W przyszła niedzielę złożę sprawozdanie z życia naszej parafii za rok 2022. Dziękuję za wszelkie dobro i każdą pomoc. Serdeczne Bóg zapłać.

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz