VI Niedziela zwykła 17.02.2019

1. Dzisiaj VI niedziela zwykła. Liturgia Słowa zachęca nas, abyśmy byli błogosławieni czyli szczęśliwi. Pamiętajmy, że prawdziwe szczęście daje tylko Jezus.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  3. W tym tygodniu wspominamy: w piątek Święto Katedry Św. Piotra, w tym dniu pamiętajmy o naszym papieżu Franciszku, a w sobotą Św. Polikarpa
  4. W środę zapraszam na spotkanie wszystkich sołtysów naszej parafii na plebanię na godz. 18.00.
  5. Próbę scholi dziecięcej w sobotę na godz. 10.00 w świetlicy we Włókach, wszystkie osoby chętne serdecznie zapraszam. Zapraszam również nowych ministrantów i lektorów, dla wszystkich we wtorek o godz. 17.30 możliwość gry w piłkę w SP Kozielcu.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy na Msze św. o godz. 12.00, podczas której zostanę oficjalnie wprowadzony na Urząd Proboszcza Parafii. Serdecznie zapraszam.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościołów, szczególnie kościoła parafialnego i kwiaty do ołtarza. Bardzo proszę osoby chętne do sprzątania kościoła parafialnego po remontach w piątek po Mszy św. wieczornej około godz. 17.30.
  8. Z początkiem marca od 8 do 11 przeżywać będziemy Misje Parafialne, a we wtorek 12 marca przybędzie Kopia Obrazu MB Częstochowskiej. Już dziś proszę sobie tak zaplanować czas, aby znaleźć chwilę dla Matki Bożej. Program uroczystości jest na stronie internetowej i rozdawany był w ubiegłym tygodniu. Musimy pomyśleć również o wystrojeniu trasy przejazdu, bowiem MB odjedzie od nas w środę 23 marca do parafii w Strzelcach Górnych – obraz przejedzie przez Włóki, obok kościoła Św. Marii Magdaleny przez Hutną Wieś w stronę Gądecza.
  9. Dziękuję za składane ofiary na remonty w naszej parafii. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1420zł Bóg zapłać. Dziękuję też z składane oddzielnie ofiary na okna, które już są zamontowane w kościele parafialnym.
  10. Po spotkaniu z radą parafialną ustaliliśmy opłatę za tzw. pokładne za miejsce na cmentarzu na 20 lat w wysokości 600zł od grobu pojedynczego, 1200zł od grobu podwójnego, 800zł od grobu głębinowego i opłata jednorazowa za urnę w wysokości 600zł.
  11. Proszę o odbiór w zakrystii Przewodnika Katolickiego.
  12. Dziękuję za zamówione intencje, które można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii. (intencje)
  13. Polecajmy zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii Wieczny odpoczynek….