VI Niedziela Zwykła 14.02.2021

  1. Dzisiejsza VI niedziela zwykła jest ostatnią niedzielą przed czasem Wielkiego Postu. Liturgia zachęca nas do miłości naszych bliźnich, nawet naszych nieprzyjaciół. Niech ten czas wielkopostny pomaga nam w tej miłości.
  2. W tym tygodniu uroczyście rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze św. w naszej parafii o 9.00, 16.00 i 17.00 w kościele parafialnym. Podczas Mszy św. posypanie głów popiołem. W ten dzień obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy (jeden posiłek do syta). Ofiary zbierane przeznaczamy na Hospicjum.
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne do kościoła parafialnego: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, oraz Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszy św. o godz. 11.30.
  4. W środę Nowenna do MBNP po wieczornej Mszy św.
  5. Informuję, że na naszej stronie internetowej jest umieszczony film z cyklu lekcja historii realizowany w naszym kościele Św. Marii Magdaleny. Kilka razy w roku będziemy umieszczali podobne lekcje, które nawiązywać będą do historii naszego zabytkowego kościoła. Serdecznie dziękuję Państwu Zofii i Maciejowi Strzelczyk za przygotowanie i realizacje tego projektu. Gorąco zachęcam do obejrzenia pierwszej lekcji o Historii Cystersów.
  6. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i budowę plebanii, szczególnie w ubiegłą niedzielę podczas składki inwestycyjnej. Bóg zapłać. Dziękuje za sprzątanie kościoła parafialnego oraz za wszelką pomoc. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz