VI Niedziela zwykła 11.02.2024

1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą, która jest Światowym Dniem Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 możliwość przystąpienia do sakramentu namaszczenia chorych. Gorąco zachęcam, aby pomóc w dotarciu do kościoła, osobom starszym i chorym.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. w naszej parafii o godz. 15.00 w kościele filialnym w Kozielcu oraz o godz. 17.00 i 18.00 w kościele parafialnym we Włókach. Podczas każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. Przypominam, że dla wierzących jest to dzień, w którym obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz spożywamy jedne posiłek do syta. Od tego postu nie można uzyskać żadnej dyspensy.

3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo wielkopostne. W piątek Droga Krzyżowa po wieczornej Mszy św. o godz. 17.30, a w niedzielę Gorzkie Żale przed Mszą św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach, a szczególnie dzieci z kl. II i III przygotowujących się do I-szej komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania.

4. Gorąco zapraszam do włączenia się we wspólnotę Różańcową naszej parafii. Osoby, które chciałyby należeć do wspólnoty różańcowej proszę, aby zgłaszały się bezpośrednio do mnie.

5. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania śmieci – elektronarzędzi na potrzeby misyjne. Serdecznie Bóg zapłać.

6. Rozpoczęliśmy prace porządkowe na działce przy kościele parafialnym. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w tym tygodniu zaoferowały swoją pomoc: p. Jakubowi Wygnaniec, p. Maciejowi Zwiewaka, p. Henrykowi Wojtaszek, p. Tadeuszowi Rachfalskiemu oraz p. Marcinowi Mes. Od poniedziałku, jeżeli pozwoli pogada dalsze prace porządkowe.

7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną i konto parafii. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Hyjek i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Michalik. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Barbarze Rojowskiej i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Przypominam, że w okresie wielkiego postu nie stawiamy żadnych kwiatów w kościele. (intencje)

8. Z naszej Rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Zdzisławę Michałek z Kozielca. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.30 w kościele w Kozielcu, poprzedzony różańcem o godz. 13.00, a następnie pochówek na parafialnym cmentarzu w Kozielcu. Wieczny odpoczynek…

ks. Bartosz Wojtaszek proboszcz