VI Niedziela Wielkanocy 09.05.2021

  1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzień kiedy Pan Jezus po swojej Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu wstępuje do Swojego Ojca w niebie.
  2. Informuję, że po zluzowaniu obostrzeń w naszym kościele może równocześnie przebywać 25 osób tj. 1 osoba na 15 metrów kwadratowych zachowując bezpieczny odstęp. Obowiązuje nadal noszenie maseczki i zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła
  3. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy do Matki Bożej na nabożeństwa majowe po Mszach św. wieczornych. W tym tygodniu w czwartek 13 maja wspominamy NMP z Fatimy. Tego dnia i w kolejne miesiące do października włącznie, każdego 13-go dnia tj. w miesiącach objawień Matki Bożej w Fatimie nabożeństwo fatimskie przy figurze przed kościołem o godz. 20.00. W ten dzień nie będzie nabożeństwa majowego po Mszy św. wieczornej tylko podczas nabożeństwa fatimskiego o godz. 20.00
  4. W minionym tygodniu przeżywaliśmy odpust parafialny. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w ten dzień w Mszach św. w naszym kościele i dzięki transmisji internetowej. Dziękuję za udział służbie liturgicznej, za przygotowanie wystroju kościoła i kwiaty do ołtarza.
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w piątek święto Św. Macieja Apostoła.
  6. Dziękuję za składane ofiary, szczególnie dzisiaj na cele inwestycyjne, za sprzątanie kościoła, za kwiaty do kościoła i ułożenie ich przy ołtarzu. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz