VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020

  1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna przypomina nam, że wyrazem miłości do Jezusa jest przestrzeganie Jego przykazań.
  2. W naszej parafii w miesiącu maju Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 i 18.00 – w sobotę Msze św. już niedzielne. Serdecznie zapraszam do odmawiania w tym miesiącu Litanii do Matki Bożej Loretańskiej w naszych domach. W naszej parafii nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 oraz dodatkowo w środę i piątki po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W 100-ną rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II zapraszam na szczególną modlitwę w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam, aby wywiesić w ten dzień flagi papieskie oraz wystawić w okna obraz Świętego Papieża.
  4. Informuję, że wraz z rodzicami ustaliliśmy nowy termin I-szej komunii św. w naszej parafii na niedzielę 27 września o godz. 12.00. Komunia będzie się mogła odbyć w tym terminie, jeżeli zostaną zniesione limity wiernych w kościele, a dzieci będą od września uczęszczały na zajęcia w szkole.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną środę uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim.
  6. Każdego dnia zapraszam do indywidualnej modlitwy w naszym kościele od godz. 12.00 do godz. 18.00. Transmisja naszej parafii będzie tylko w niedzielę z Mszy św. o godz. 12.00.
  7. Trwają prace konserwatorskie w kościele w Kozielcu. Zwracam się z prośbą do chętnych parafian, którzy chcieliby się włączyć w prace remontowe. Dotacja, którą otrzymaliśmy obejmuję konserwację balustrady oraz sufitu, natomiast dla kompletnego efektu warto byłoby oczyścić z farby okna w kościele. Serdecznie zapraszam każdego kto chciałby zabrać do domu jedno skrzydło okienne z kościoła w celu oczyszczenia z farby.
  8. Zakończyliśmy organizowany przez naszą parafię Internetowy Przegląd Piosenki Religijnej. W najbliższym czasie na naszej stronie internetowej zostaną umieszczone filmy osób biorących udział w tym przeglądzie oraz rozesłane dyplomy do wszystkich uczestników. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział w przeglądzie.
  9. Trwają prace przy instalacji ogrzewania nowej plebanii, w tym tygodniu jeżeli wszystko się udała zostaną wylane posadzki. Dziękuję za pomoc w porządkowaniu terenu i prace porządkowe na terenie przykościelnym. Dziękuję również za składany ofiary na utrzymanie kościoła i budowę plebanii do skarbony oraz na konto parafialne. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary w minioną drugą niedzielę miesiąca na cele remontowe. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a od piątku rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz