VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna i w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I-szej Komunii Św. Ogarnijmy modlitwą wszystkie dzieci, które pierwszy raz przyjmą Chrystusa do swojego serca, aby pragnęły tego przez całe swoje życie. Od poniedziałku do piątku Biały Tydzień dla dzieci. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzicami na Msze św. z nabożeństwem majowym do kościoła Św. Marii Magdaleny na godzinę 17.00.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy we wtorek św. Andrzeja Boboli, w czwartek św. Jana I, papieża, a w sobotę św. Bernarda, prezbitera. W następną niedziele przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 w naszej parafii przeżywać będziemy rocznicę dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły pierwszy raz do Komunii Św. Spotkanie dla tych dzieci odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej w kościele Św. Marii Magdaleny, a spowiedź w piątek przed Mszą św. wieczorną od godz. 16.30 również w kościele Św. Marii Magdaleny.

4. W tym tygodniu od poniedziałku rozpoczynamy prace konserwatorskie oraz zakładanie posadzki w prezbiterium w kościele parafialnym. Z racji tych prac informuję, że WSZYSTKIE MSZE ŚW. OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU BĘDĄ ODPRAWIANE W KOŚCIELE ŚW. MARII MAGDALENY WE WŁÓKACH. W kościele parafialnym będzie tylko Msza św. wieczorna w sobotę o godz. 17.00 oraz w niedzielę o godz. 12.00. W związku z tymi remontami mam gorącą prośbę do wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc przez czas remontu w sprzątaniu kościoła parafialnego. Sprzątnie będzie zawsze w piątek o godz. 18.00. Serdecznie proszę i zapraszam.

5. Informuję, że 20 maja organizowana jest akcja oddawania krwi. Odbędzie się ona w Dobrczu, gdzie w godz. 9.00 – 14.00 będzie stał przed Urzędem Gminy ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do włączenia się w to działo ratujące ludzkie życie.

6. W następną niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. dr Radosława Wnuka wraz z grupą młodzieży wyjeżdżających na ŚDM do Lizbony. Ks. Radosław będzie głosił homilię, a po Mszy świętej będą zbierali ofiary na pomoc na wyjazd dla młodzieży z rodzin wielodzietnych. Serdecznie zapraszam do włączenia się w tą akcję i pomoc.

7. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie z ofiary na cele remontowe złożone dzisiaj na składkę inwestycyjną. Dziękuję jednej rodzinie z Włók za złożoną ofiarę na ten cel. Dziękuję p. Dobrowolskiemu i p. Michałek za zamontowanie ławki przy kościele w Kozielcu. Dziękuję p. Annie za dekoracje kwiatowe na I-szą Komunię Św. oraz wszystkim Rodzicom za sprzątanie i dekorowanie kościoła, dziękuję mojemu ojcu Henrykowi za wszystkie prace wykonane przy kościele i plebani oraz p. Kwiatkowskiemu i p. Mes za koszenie trawy przy kościele i plebanii. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze, dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Weyjna i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Perlik. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kowalkowskich i proszę o sprzątanie Rodzinę Dobrowolskich za tydzień. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek proboszcz