VI Niedziela Wielkanocna 05.05.2024

  1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocną. W minionym tygodniu przeżyliśmy w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. oraz pomogli przygotować naszą uroczystość. Przeżywając miesiąc maj serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach św.
  2. W przyszła niedziele przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci naszej parafii przeżywać będą swoją I-szą komunię św. Ogarnijmy, jako wspólnota parafialna naszą modlitwą wszystkie dzieci, aby ukochały Jezusa Eucharystycznego całym sercem i pragnęły Go przez całe swoje życie.
  3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek Święto Św. Filipa i Św. Jakuba, w środę Uroczystość Św. Stanisława, bp. i m – Głównego Patrona Polski.
  4. W poniedziałek serdecznie zapraszam na Msze św. o godz. 16.30 wszystkich tegorocznych maturzystów i ich Rodziny oraz Przyjaciół. Modlić się będziemy o potrzebne Dary Ducha Św. na czas egzaminów oraz wybór drogi życiowej.
  5. W poniedziałek o godz. 18.00 próba dzieci komunijnych w kościele parafialnym. Bardzo proszę wszystkie dzieci o obecność. W czasie próby podam informacje o kolejnych spotkaniach w tym tygodniu. Gorąco zapraszam wszystkich rodziców dzieci komunijnych i wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w czwartek o godz. 18.00. W sobotę spowiedź dzieci komunijnych oraz rodziny w kościele parafialnym o godz. 9.00. Na spowiedzi będzie obecny jeszcze ksiądz z naszego dekanatu.
  6. We wtorek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected] do godz. 15.00. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.
  7. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość okazaną w minionym tygodniu. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę, konto oraz indywidualnie. Serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień składka inwestycyjna przeznaczona na zakupione krzesła, zakupione do kościoła parafialnego. Dziękuje jednej Rodzinie z Trzęsacza za przekazanie ofiary na ten cel.
  8. Dziękuję wszystkim tak licznie przybyłym na sprzątanie kościoła parafialnego w minionym tygodniu. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Kaźmierczak i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Teresę i Jarosława Lewandowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kamedulskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień.
  9. Trwają zapisy na IV charytatywny bieg po zdrowie dla Angeliki Saganowskiej, który organizowany jest przez Gminno-Ludowy Klub Sportowy w Dobrcz-Wudzyn i Przyjaciół. Wydarzenie odbędzie się 25.05 o godz. 11.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz