V Niedziela Zwykła 09.02.2020

  1. Dzisiaj V niedziela zwykła. Liturgia zachęca nas abyśmy stawali się prawdziwymi świadkami Chrystusa „Wy jesteście światłością świata”.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: Św. Scholastykę, NMP z Lourdes, Św. Cyryla i Metodego.
  3. Dziękuję za obecność i wspólną modlitwę w piątek za wstawiennictwem Św. Szarbela o uzdrowienie. Każdego 7-go dnia miesiąca będziemy się spotykali o godz. 20.00 w naszym kościele, aby prosić Jezusa o uzdrowienie ciała i duszy nas i wszystkich chorych.
  4. We wtorek serdecznie zapraszam we wspomnienie NMP z Lourdes, kiedy przeżywamy Dzień Chorego na wspólną wieczorną Eucharystię do Kozielca i namaszczenie olejem chorych. W piątek Dzień Zakochanych serdecznie zapraszam na wieczorną Eucharystię wszystkich zakochanych, narzeczonych, małżonków i wszystkich, którzy przez modlitwę pielęgnują swoją miłość do drugiego człowieka.
  5. W przyszła niedzielę 16 lutego poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I-szej komunii św. podczas Mszy św. o godz. 12.00 i krótkie spotkanie z rodzicami.
  6. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy zaprasza 14 lutego na godz. 20.00 na Msze św. o piękną miłość, a później spotkanie w Domu Parafialnym.
  7. Dziękuję wszystkim za życzenia i modlitwę z okazji moich urodzin oraz za wszelkie oznaki życzliwości, których nieustannie doświadczam od moich Parafian. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego. Państwu Jadaś za sprzątanie kościoła w Kozielcu i proszę o tę posługę jeszcze na następny tydzień, natomiast Państwu Malanowskim za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny i proszę Państwo Szopińskich o sprzątanie na przyszła niedzielę.
  8. Dziękuję za składane ofiary na cele parafialne i budowę nowej plebani, szczególnie dzisiaj podczas składki inwestycyjnej. W minionym tygodniu został zalany wieniec nowej plebanii i mam nadzieję, że po około 2-ch tygodniach rozpoczniemy stawianie więźby dachowej. Wszystkim składam serdeczne podziękowania z wszelką pomoc.

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz