V Niedziela Zwykła 06.02.2022

  1. Dzisiaj V Niedziela zwykła. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę świece dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii św. Te dzieci, które chorują lub przebywają na kwarantannie wszystkie paramenty będą miały święcona w dzień I-szej komunii św.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek Św. Hieronima, w czwartek Św. Scholastykę, a w piątek wspomnienie NMP z Lourdes.
  3. Z racji wielu zachorowań i kwarantanny wśród dzieci komunijnych nie odbyło się zaplanowane na piątek w tym tygodniu spotkanie. O kolejnym terminie poinformuję w późniejszym czasie.
  4. W poniedziałek przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. Intencje o zdrowie można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień nie ma Mszy św. o godz. 17.00.
  5. Serdecznie zapraszam do udziału w Mszach św. w tygodniu, szczególnie w środę na Nowennę do MBNP oraz w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  6. W piątek we Wspomnienie NMP z Lourdes przypada Dzień Chorego. Serdecznie zapraszam na Mszę św. wieczorną wszystkie osoby starsze i chorujące. W czasie Mszy św. udzielę sakramentu chorych, który jest pomocą Bożą w znoszeniu cierpienia i choroby. Bardzo proszę o pomoc w przybyciu tych osób do kościoła. Każda taka pomoc jest wyrazem miłości i chrześcijańskiej troski o umożliwienie korzystania z łask płynących z tego sakramentu.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Fac i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Lewandowskich; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Wojewódzkich i proszę o sprzątanie przez najbliższe dwa tygodnie Rodzinę Ożóg.
  8. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii indywidualnie oraz na składkę i konto parafii. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna. Dziękuję za kwiaty oraz dekorację kościołów. Dziękuję p. Marcinowi Mes, p. Kazimierzowi Fac, p. Stanisławowi Sudoła oraz mojemu Ojcu Henrykowi za prace porządkowe wykonane przy kościele i plebanii, a wszystkim za życzliwość i serdeczność. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz