V Niedziela Zwykła 05.02.2023

  1. Dzisiaj V niedziela zwykła. Przeżywamy czas ferii zimowych, wszystkim przy tej okazji życzę miłego i szczęśliwego wypoczynku.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy poniedziałek św. Męczenników Pawła Mike i Towarzyszy, a w sobotę MB z Lourdes.
  3. We wtorek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected]. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.
  4. Informuję, że od środy do piątku nie będę w parafii. Wszelkie sprawy związane z potrzebą kapłana proszę załatwiać z ks. Proboszczami z sąsiedniej parafii. W te dni nie będzie Mszy św.
  5. W sobotę w wspomnienie MB z Lourdes przypada Dzień Chorego. Podczas Mszy św. będzie można skorzystać z sakramentu chorych. Serdecznie zapraszam i proszę bliskich lub sąsiadów, aby pomogli osobą starszym i chorym przybyć na wieczorną Msze św. na godz. 17.00 do kościoła parafialnego.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję za udział w Mszy św. kolędowej wszystkim Parafianom, a szczególnie za taki liczny udział mieszkańcom Kusowa, do których w tym roku nie dotarłem z odwiedzinami duszpasterskimi. Serdeczne Bóg zapłać również za złożone ofiary.
  7. Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne ARCUS z Bydgoszczy organizuje w październiku pielgrzymkę do Libanu do św. Szarbela, gdyby ktoś była zainteresowany to bliższe informacje znajdzie na stronie parafii lub bezpośrednio kontaktując się biurem w Bydgoszczy.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Kobiela i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Malanowskich, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kamedulskich i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Krzywdzińską Monikę. Dziękuję za odśnieżanie przy naszych kościołach, za wszelką pomoc oraz składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna. Wszystkim życzę miłego tygodnia.

Bartosz Wojtaszek
proboszcz