V Niedziela Zwykła 04.02.2024

  1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie świec dzieciom I-szo komunijnym, a po Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci w kościele.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w sobotę św. Scholastykę.
  3. W środę przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected]. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.
  4. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 18.00 w salce parafialnej.
  5. Gorąco zapraszam do włączenia się we wspólnotę Różańcową naszej parafii. Potrzeba jednej osoby do Róży Różańcowej z Kusowa i Kozielca. Warto podkreślić, że każda osoba modląca się w tej wspólnocie, każdego dnia odmawia dziesiątkę Różańca św. i tworzy jedną wielką Rodzinę Maryjną. Te intencje dotykają każdego z nas, nasze rodziny i parafię oraz cały Kościół. Osoby chętne mogą się zgłaszać do mnie osobiście i określić przez jaki czas pragną ofiarować swoją modlitwę. Serdecznie zapraszam.
  6. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotkę informującą o 11-stoletniej Ewie, która jest wnuczką jednej rodziny z naszej parafii. Ewa choruje na rzadki zespół genetyczny, a możemy jej pomóc przekazując 1,5% z podatku lub przez indywidualną darowiznę na Jej rehabilitację. Gorąco zachęcam do pomocy.
  7. Przypominam, że do wtorku do 7 lutego do wieczora można przywozić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, ze sprzedaży którego wspomagany jest kościół w potrzebie – dla misjonarzy. W/w sprzęt można zostawiać przy skrzynkach na listy na parkingu przed kościołem parafialnym.
  8. W tym tygodniu otrzymaliśmy w darze figurę Św. Szarbela, która docelowo zostanie ustawiona przed kościołem parafialnym, a obecnie znajduje się we wnętrzu kościoła. Artystą, który wykonał tę rzeźbę jest Pan Mirosław Kufel, a darczyńcami jedna rodzina z Kozielca. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za ten wyjątkowy dar, który jeszcze bardziej przyczyni się do kultu tego niezwykłego Świętego, którego szczególnie czcimy w naszej parafii. W tym tygodniu również został ustawiona nowa chrzcielnica oraz podest wraz z figurą Św. Jana Chrzciciela wykonane zgodnie z wystrojem naszego kościoła parafialnego. Dziękuję p. Dariuszowi Strzelczykowi za prace stolarskie, Pani Konserwator Hannie Belczyk za prace malarskie oraz Darczyńcom figury Rodzinie Ewie i Mariuszowi Bednarek z Bydgoszczy.
  9. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w czasie mojej nieobecności w parafii. Dziękuję za rozebranie dekoracji świątecznej w naszych kościoła oraz za każdą pomoc i życzliwość. Od poniedziałku od godz. 10.00 przez najbliższe dni będą trwały prace porządkowe na zakupionej działce obok kościoła parafialnego. Gdyby ktoś chciał pomóc serdecznie zapraszam.
  10. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego naszym parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Sudoł i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Małgorzatę i Tadeusza Hyjek. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bigaj i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Barbarę Rojowską. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz