V Niedziela Wielkiego Postu 7.04.2019

V Niedziela Wielkiego Postu
V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj V niedziela wielkiego postu.
  1. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  1. Próba scholi dziecięcej w sobotę o godz. 10.00 w świetlicy we Włókach. W tym tygodniu nie będzie sali gimnastycznej we wtorek dla ministrantów.
  1. W sobotę o godz. 12.00 pierwsza próba dzieci komunijnych w kościele parafialnym.
  1. Za tydzień w Niedzielę Palmową 14 kwietnia przed Mszą św. o godz. 11.45 mieszkańcy naszej parafii w ramach czytanej Męki Pańskiej wystawią Misterium. Bezpośrednio po zakończonym przedstawieniu Msza św. Serdecznie zapraszamy. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  1. Spowiedź przed świąteczna z zaproszonymi kapłanami będzie w wielki poniedziałek tj. 15 kwietnia od godz. 16.30 do godz. 17.30.
  1. Proszę w zakrystii odbierać zamówione świece wielkanocne tzw. paschaliki (duże w cenie 12zł i małe w cenie 5zł) oraz płyty z Peregrynacji MB Częstochowskiej.
  1. Dzisiaj w niedzielę 7 kwietnia w godz. od 9.00 do 14.00 można oddać krew w ambulansie na parkingu przy Urzędzie Gminy. Krew mogą oddawać osoby pełnoletnie. Należy zabrać dowód tożsamości. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam chętnych.
  1. W tym tygodniu z racji mojego wyjazdu na pielgrzymkę nie będzie Mszy św. we wtorek w Kozielcu i w czwartek w kościele filialnym we Włókach. Msze św. tylko w kościele parafialnym w poniedziałek, środa, piątek oraz sobotę. Gdyby ktoś chciał zamówić intencje na ten tydzień to mogę odprawić podczas pielgrzymki. W razie wezwania do chorego lub pogrzebu proszę dzwonić do ks. Macieja Andrzejewskiego Proboszcza Parafii w Strzelcach Górnych. Telefon do parafii 52 381 70 95. Natomiast sprawy biurowe można załatwić w sobotę po Mszy św. wieczornej.
  1. Dziękuję za wykonaną pracę przy kościele parafialnym w związku z przygotowaniem podłoża i zasianiem dookoła kościoła trawy. Dziękuję za posprzątanie kościołów i wszelką pomoc oraz za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W przyszła niedzielę składak inwestycyjna przeznaczona na spłatę zaległości. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do grobu Pańskiego. Dzięki życzliwości naszej gminy udało się zainstalować zewnętrzne oświetlenie kościoła parafialnego. Bóg zapłać za wszelkie dobro. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz