V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

 

  1. Dzisiejsza V niedziela Wielkiego Postu uświadamia nas, że Jezus jest Panem Życia i Śmierci człowieka i każdy kto w Niego wierzy będzie wskrzeszony do ŻYCIA.
  2. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 12.00 i 18.00, a w tygodniu o godz. 17.00. Została udzielona dyspensa od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej bez grzechu ciężkiego, ale równocześnie przypominam, że jako ludzie wierzący mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św. za pośrednictwem telewizji, Internetu czy radia. Informuję, że w najbliższym czasie na naszej stronie parafialnej zostanie uruchomiona możliwość uczestniczenia na żywo w transmisji Mszy św. i Nabożeństw z naszej parafii.

CODZIENNIE ZAPRASZAM DO INDYWIDUALNEJ MODLITWY
PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM W KOŚCIELE OD GODZ. 12.00 DO GODZ. 20.00.

  1. Każdego dnia zapraszam do modlitwy różańcowej. O godz. 20.00 odmawiał sam Różaniec św. w kościele, a wszystkich proszę, aby w tym czasie odmówili Różaniec z rodziną w swoim domu w intencji powstrzymania rozprzestrzeniania się epidemii.
  2. W tym tygodniu I-szy piątek miesiąca i w związku z obecną sytuacją proszę indywidualnie umawiać się na spowiedź za mną na świeżym powietrzu w bezpiecznej odległości. Jestem do dyspozycji codziennie w dowolnej godzinie. Proszę o kontakt telefoniczny.
  3. W związku z ograniczeniem zgromadzeń religijnych do 5 osób wiernych w kościele bardzo proszę, aby dać pierwszeństwo w uczestnictwie we Mszy św. osobom, które zamówiły Msze św. W przypadku odpowiedniej liczby osób w kościele z przykrością informuję, że muszę zamknąć drzwi wejściowe do świątyni ze względów obowiązujących przepisów i bezpieczeństwa nas wszystkich. Zawsze można umówić się indywidualnie na dowolna godzinę na odprawienie dodatkowej Mszy św. W tym tygodniu są jeszcze dwie wolne intencje.
  4. Informuję rodziców dzieci komunijnych, że w obecnej sytuacji na dzień dzisiejszy wszystkie uroczystości zostały przełożone. Po ustabilizowaniu sytuacji w Polsce ustalimy termin I-szej komunii św. w naszej parafii.
  5. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale odbywają się w kościele parafialnym, proszę wszystkich z racji ograniczeń możliwości uczestniczenia, aby w dowolnym czasie w miarę możliwości odprawić indywidualnie takie nabożeństwo w domu lub w ciągu dnia w kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramencie.
  6. Świecie – paschaliki w cenie: mała – 5zł, duża – 12zł wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiary proszę składać do skarbony na ścianie w kościele.
  7. Dziękuję za ofiary składane do skarbony w kościele i na konto parafialne, z życzliwość i jakąkolwiek pomoc. W minionym tygodniu został przykryty dach plebanii płytami osb oraz została założona membrana dachowa. W tym tygodniu planujemy rozpocząć stawianie ścianek działowych wewnątrz budynku. Dziękuję bardzo serdecznie firmie pana Andrzeja Kobieli za wykonaną pracę. Za tydzień niedziela palmowa. Nie będzie święcenia palm, ale zachęcam do uczestnictwa w Mszach św. transmitowanych w środkach społecznego przekazu.

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz