V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

  1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu.
  2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30, Droga Krzyżowa w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu od poniedziałku do środy w naszej parafii przeżywać będziemy rekolekcje dla uczniów SP w Kozielcu oraz rekolekcje parafialne dla młodzieży i dorosłych. Nauki rekolekcyjne dla uczniów SP będą o godz. 11.00 w kościele filialnym w Kozielcu, natomiast serdecznie zapraszam na Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym do kościoła parafialnego na godz. 18.00. Podczas Mszy św. w czasie rekolekcji będzie zbierana składka na potrzeby naszego rekolekcjonisty. Rekolekcje będzie głosił ks. Marek Januchowski. W czasie rekolekcji od godz. 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Z racji rekolekcji we wtorek nie będzie Mszy św. w Kozielcu.
  4. W czwartek natomiast nie będzie Mszy św. w naszej parafii.
  5. W związku z remontem drogi dojazdowej do kościoła św. Marii Magdaleny bardzo proszę o sprawdzanie na naszej stronie internetowej informacji czy Msza św. nie jest przełożona i będzie odprawiona w kościele parafialnym. Informacja o zmianie będzie umieszczana na głównej stronie internetowej naszej parafii. Proszę również o przekazywanie tej informacji innym naszym Parafianom. Z tej przyczyn również została odwołana Droga Krzyżowa w miniony piątek, jednak odbędzie się ona w Wielki Piątek o godz. 14.30. Wyruszymy jednak z kościoła parafialnego. Już dzisiaj serdecznie zapraszam do udziału, a informację tę przypomnę jeszcze w przyszła niedzielę.
  6. Już dzisiaj informuję, że 7-my dzień miesiąca w kwietniu przypada w Wielki Piątek, to dzień w którym nie sprawuje się Mszy św., dlatego Nabożeństwo o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela zostanie przeniesione na wtorek 4 kwietnia o godz. 20.00.
  7. Dyrekcja SP w Kozielcu informuje, że trwa rekrutacja do punktu przedszkolnego i szkoły w Kozielcu.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym parafiankom p. Barbarze Marciniak i p. Angelice Fac. Proszę o sprzątanie z tydzień kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinę Angelika i Stanisław Sudoł, dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Zynajdzie Ignaczak i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję p. Grzegorzowi Słowińskiemu i p. Markowi Winiarskiemu oraz firmie Vitroflora za ustrojenie figury MB Fatimskiej oraz za pielęgnację zielenie przy kościele i plebani. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła w dzisiejszą niedzielę i za tydzień można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać.

Bartosz Wojtaszek
proboszcz