V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

  1. Przeżywamy dzisiaj V niedzielą Wielkiego Postu.
  2. W środę ponieważ prowadzę rekolekcje w Maksymilianowie nie będzie Nowenny do MBNP, natomiast Droga Krzyżowa wyjątkowo w tym tygodniu przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.30
  3. W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych z komunią św. przed świętami. Bardzo proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub telefonicznie.
  4. Podobnie jak na Święta Bożego Narodzenia również na Święta Wielkanocne organizujemy pomoc dzieciom z Placówki w Karolewie. W kruchcie kościoła został wyłożony kosz do którego można przynosić słodycze, które przekażemy w Wielkim Tygodniu dzieciom. Niech ten drobny dar będzie wyrazem naszej miłości dla tych dzieci. Można też przekazać ofiary za które zakupimy słodycze i owoce. Serdecznie zapraszam do włączenia się w tą słodką akcje.
  5. Zapraszam na nabożeństwo Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszy św. o godz. 11.30.
  6. W zakrystii lub przy wyjściu z kościoła na stoliku można zakupić świecę – paschalik Caritas na stół wielkanocny w cenie 5zł. Serdecznie zapraszam.
  7. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Informuję, że za tydzień w Wielki Poniedziałek 29 marca będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi w godzinach wieczornych. Od godz. 20.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament do godz. 22.00. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi. Będzie obecny również zaproszony kapłan, nasz tegoroczny rekolekcjonista ks. Robert Szczepański. Bardzo proszę, aby skorzystać z tej możliwości przygotowania naszych serc na Święta.
  9. Dziękuję za składane ofiary, szczególnie w ubiegła niedzielę na składkę inwestycyjną. Dziękuje za sprzątanie kościoła parafialnego oraz wszelką pomoc w pracach na nowej plebanii. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz