V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

 1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Za tydzień niedziela palmowa. Dzień upamiętniający uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. święcenie palm.
 2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Dziękuję scholii parafialnej za przygotowanie w minionym tygodniu drogi krzyżowej.
 3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek Św. Cyryla Jerozolimskiego, a we wtorek św. Józefa Oblubieńca NMP.
 4. W środę zapraszam na spotkanie i katechezę po Mszy św. Rodziców i Kandydatów do bierzmowania w kościele parafialnym. Proszę o dostarczenie brakujących dokumentów.
 5. W piątek po Drodze Krzyżowej zapraszam na spotkanie Rodziców i Ministrantów naszej parafii oraz wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami wraz z Rodzicami. (proszę zabrać swoje komże).
 6. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie i katecheza Rodziców i Dzieci I-szo komunijnych w kościele parafialnym. Proszę o dostarczenie brakujących dokumentów.
 7. Dzisiaj w SP w Kozielcu organizowany jest Jarmark Wielkanocny w godz. od 10 do 15.
 8. Parafia w Niemczu 22 marca organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową w różnych trasach długości 20, 32 i 47km obejmujące nasz dekanat. Bliższe informacje znajdziemy na Facebooku parafii Niemcz. Parafia ta również organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 9-16 czerwiec. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Proboszczem z Niemcza.
 9. Od soboty 16 marca do niedzieli 24 marca zgodnie z zaleceniem KEP po Mszach św. odmawiać będziemy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego
 10. W dniach 18-20 odbędą się rekolekcje dla młodzieży szkół ponadpodstawowych naszej diecezji w centrum sportu politechniki bydgoskiej. Bliższe informacje znajdziemy na stornie naszej diecezji.
 11. Nasi Parafianie prowadzą Fundację „Frezja”, która wspomaga domy dziecka, osoby potrzebujące, niepełnosprawne oraz seniorów. Do Świąt Wielkanocnych w kruchcie kościoła parafialnego wystawiona jest skarbona do której można składać ofiary na te cele. Gorąco zapraszam do włączenia się w tą pomoc.
 12. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę i konto parafii, szczególnie na składkę inwestycyjną. Dziękuje za wszelką pomoc w pracach przy kościele parafialnym. Szczególnie p. Marcinowi Mes, p. Tomaszowi Leśniewskiemu, p. Rafałowi Kwiatkowskiemu i p. Jakubowi Wygnaniec. Dzisiaj i za tydzień można do puszki składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Wilczyńskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Weyna. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Elżbiecie Michałek i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Siekierkowskich. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz