V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022

  1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszam na koncert poezji ks. Jana Twardowskiego pt. „Droga”, który odbędzie się dzisiaj w naszym zabytkowym kościele św. Marii Magdaleny o godz. 17.00. Niech ten koncert będzie wprowadzeniem w nasze rekolekcje, które rozpoczniemy od poniedziałku. Na przyszły tydzień niedziela palmowa i święcenie palm.
  2. Serdecznie zapraszam w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 oraz w niedzielę na Gorzkie Żale przed Mszą św. o godz. 11.30. Dziękuję za przygotowanie w miniony piątek Drogi Krzyżowej z kościoła św. Marii Magdaleny do kościoła parafialnego oraz wszystkim którzy w niej uczestniczyli.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i uczniów ze SP w Kozielcu. Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy św. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy w kościele parafialnym o godz. 18.00, a dla uczniów SP nauka w kościele w Kozielcu o godz. 11.00. Przed Mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 zbierane ofiary przeznaczone są na potrzeby rekolekcjonisty. Z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. w Kozielcu we wtorek. Rekolekcje w naszej parafii będzie głosił ks. Marcin Jiers Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego naszej diecezji.
  4. W czwartek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu w piątek poza drogą krzyżową o godz. 17.30 serdecznie zapraszam na drogę krzyżową na godz. 20.00 do kościoła parafialnego opartą na fragmentach filmu „Pasja”. Z racji, iż film posiada sceny drastyczne, szczególnie we fragmentach biczowania i krzyżowania droga krzyżowa przeznaczona jest tylko dla osób dorosłych, proszę, aby nie zabierać na nią dzieci i młodzieży.
  6. Informuję, że na naszej stronie internetowej w zakładce „oferta kulturalno-edukacyjna” i kanale You Tube został umieszczony kolejny film promujący nasz zabytkowy kościół pt. Lekcja Historii –„O aniołach na poważnie i z przymrużeniem oka. Czyli anielskie wyobrażenia w Kościele Św. Marii Magdaleny”. Dziękuję Państwu Strzelczyk za przygotowanie i zrealizowanie tego materiału.
  7. Oratorium Św. Jana Pawła II, Kościół Jezuitów w Bydgoszczy organizuje w niedzielę palmową w godz. od 8.00 – 21.00 „Charytatywny Kiermasz Wielkanocny”. Celem kiermaszu jest pomoc i wsparcie dla Ukrainy. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów.
  8. Informuję, że rozpoczęliśmy prace renowacyjne ołtarza w kościele parafialnym. Sukcesywnie zostaną zabierane poszczególne elementy do pracowni konserwatorskiej, a po bierzmowaniu, które będzie 1 czerwca całkowicie wyłączymy prezbiterium z użytku, bowiem rozpoczną się prace na miejscu w kościele.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Brzozowskich i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Lewandowskich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Zycie Baran i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Siekierkowskich. Dziękuję Panu Leszkowi Zwara za wszelkie prace wykonane na naszym cmentarzu parafialnym, a wszystkim za każdą pomoc i życzliwość.
  10. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę oraz konto parafii. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna, a dzisiaj i w przyszła niedzielę przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg Zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz