V Niedziela Wielkanocy 02.05.2021

  1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, który jest poświęcony Matce Bożej. Serdecznie zapraszam, aby każdego dnia odmawiać Litanię do MB Loretańskiej w swoich domach indywidualnie lub gromadząc się przy krzyżach i figurach. W naszej parafii przez cały maj nabożeństw majowe po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30.
  3. Jutro przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest również państwowe święto w rocznicę uchwalenia Konstytucji. W naszej parafii coroczny odpust ku czci Matki Bożej. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00 i 12.00.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy we wtorek Św. Floriana, męczennika, w czwartek święto Św. Filipa i św. Jakuba, a w sobotę Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  5. W tym tygodniu I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Chorych z komunią święto odwiedzę w piątek od godz. 8.00, natomiast możliwość spowiedzi od o godz. 16.30.
  6. Podobnie jak w ubiegłym miesiącu z racji ograniczeń związanych z pandemią odwołujemy nabożeństwo o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Mam nadzieję, że od czerwca będzie można kontynuować nasze nabożeństwa.
  7. W minionym tygodniu udało się zmontować 9 latarni dookoła kościoła, dziękuję za pomoc panu Tadeuszowi Rachfalskiemu. Zostały również obrobione boczne drzwi do kościoła i zakrystii, dziękuję panu Andrzejowi Kobiela. Dziękuję za składane ofiary i każdą pomocy i życzliwość, za sprzątanie kościoła, za kwiaty do kościoła i ułożenie ich przy ołtarzu. W przyszłym tygodniu składka inwestycyjna. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz