V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

  1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkanocną.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek Św. Katarzynę Sieneńską, we wtorek Św. Piusa V, papieża, w czwartek Św. Atanazego, a w sobotę św. Floriana.
  3. W środę przypada 1-go maja i wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Z tej okazji gorąco zapraszam, jak co roku na Msze św. w intencji naszej Ojczyzny do kościoła parafialnego na godz. 12.00. Znajdźmy czas w tym wolnym dniu od pracy na chwilę wspólnej modlitwy za naszą Matkę Ojczyznę i niech to będzie wyraz naszej chrześcijańskiej troski o Jej dobro i dobro wszystkich Polaków. W ten dzień nie będzie już Mszy św. wieczornej. Od środy nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej.
  4. W piątek przeżywamy Uroczystość Maryi Panny Królowej Polski. To dzień szczególny w naszej wspólnocie bowiem przeżywamy główny odpust naszej parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, Dobrodziejów i Sympatyków naszej parafia na Msze św. dziękczynną na godz. 12.00 do kościoła parafialnego. Sumę odpustową odprawi i homilię wygłosi ks. kanonik Jerzy Celkowski proboszcz parafii Bł. Michała Kozala w Solcu Kujawskim. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W ten dzień nie będzie już Mszy św. wieczornej.
  5. W sobotę przypada I-sza sobota miesiąca. Wyjątkowo Mszę św. w intencji Róż Różańcowych odprawię w kościele parafialnym o godz. 16.30, a po niej normalnie Msza św. wieczorna z niedzieli.
  6. Wolnymi krokami zbliżamy się do końca remontów konserwatorskich wewnątrz kościoła oraz remontu dachu, wieży i elewacji frontowej kościoła parafialnego. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają w tych remontach. Dziękuję wszystkim, którzy podejmują cotygodniowy trud sprzątania kościoła, co w czasie remontu, jak pewnie zdajemy sobie sprawę jest dość uciążliwy. Bardzo gorąco proszę o pomoc w przygotowaniu świątyni na odpust parafialny, pomoc w sprzątaniu we wtorek o godz. 18.00.
  7. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość okazaną w minionym tygodniu. Dziękuję p. Tadeuszowi Rachwalskiemu, p. Jakubowi Wygnaniec, p. Karolowi Saganowskiemu za prace ziemne na działce przy kościele parafialnym.
  8. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę, konto oraz indywidualnie. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Fac i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kaźmierczak. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Ożóg i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kamedulskich.
  10. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Ryszarda Adamskiego z Trzeciewca. Pogrzeb odbył się w miniony piątek. Polecajmy zmarłego i wszystkich naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek… (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz