V Niedziela Wielkanocna 10.05.2020

  1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna przypomina nam, że to Chrystus jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem i wierząc w Niego nie mają się trwożyć nasze serca.
  2. W naszej parafii w miesiącu maju Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 i 18.00 – w sobotę Msze św. już niedzielne. Serdecznie zapraszam do odmawiania w tym miesiącu Litanii do Matki Bożej Loretańskiej w naszych domach. W naszej parafii nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 oraz dodatkowo w środę i piątki po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu w środę przypada Wspominamy NMP Fatimskiej. Planowaliśmy rozpocząć nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła. Z racji zakazu procesji zapraszam na godz. 20.00 przed kościół, gdzie stojąc w bezpiecznej odległości ze świecami odśpiewamy litanię do Matki Bożej. W ten dzień będzie to jedyne nabożeństwo majowe. Proszę zabrać świece, które można również nabyć przy wyjściu z kościoła.
  4. W tym tygodniu przypada setna rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. Naszą wdzięczność Panu Bogu za dar tego wyjątkowego Polaka zgodnie z zachętą naszego ks. Biskupa, wyrazimy we wspólnej modlitwie w następny poniedziałek 18 maj podczas Mszy św. o godz. 17.00.
  5. W wtorek na godz. 18.30 zapraszam na spotkanie w kościele rodziców dzieci I-szo komunijnych.
  6. Każdego dnia zapraszam do indywidualnej modlitwy w naszym kościele od godz. 12.00 do godz. 18.00
  7. W kościele w Kozielcu trwają prace konserwatorskiej oczyszczania balustrady chór oraz sufitu
  8. Zakończyliśmy zakładanie instalacji elektrycznej w nowej plebani oraz założyliśmy drenaż dookoła budynku – dziękuję za pomoc panu Rafałowi Kwiatkowskiemu. Dziękuję wszystkim za składane ofiary i wykonaną pracę przy budowie. Dziękuję również za składany ofiary na utrzymanie kościoła do skarbony oraz na konto parafialne. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz