V Niedziela Wielkanocna 07.05.2023

  1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna to również 7-my dzień miesiąca i szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo o godz. 20.00 z namaszczeniem olejem Świętego Mnicha z Libanu. Podczas nabożeństwa konferencje wygłosi goszczący w naszej parafii dzisiaj p. Jacek Pajor z Rodziny Św. Szarbela w Polsce.
  2. W minionym tygodniu przyżywaliśmy odpust parafialny. Bardzo serdecznie dziękuję za obecność, wspólną modlitwę oraz za przygotowanie świątyni i całej oprawy liturgicznej.
  3. Trwa miesiąc maj, który poświęcony jest Matce Bożej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św.
  4. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Św. Stanisława Bp. i M, w środę Św. Jana z Avilii, natomiast w sobotę przypada 13-sty dzień miesiąca związany z objawieniami MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie przy figurze przed kościołem parafialnym na godz. 20.00. Tego dnia nie będzie nabożeństwa majowego po Mszy św. lecz w czasie nabożeństw fatimskiego.
  5. Za tydzień w niedzielę 14 maja w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy I-szą komunię św. Zachęcam do modlitwy w intencji naszych dzieci, które przystąpią pierwszy raz do Stołu Pańskiego. Informuję, że próby przed komunią św. będą w poniedziałek i wtorek w kościele parafialnym o godz. 18.00, natomiast ostatnia katecheza w środę o godz. 18.00 w salce parafialnej. Bardzo proszę w środę Rodziców dzieci o pomoc w przygotowaniu świątyni do uroczystości. Spowiedź dzieci przed I-szą komunią św. w sobotę o godz. 10.00 w kościele parafialnym. Bardzo proszę wszystkie dzieci o obecność na wszystkich spotkaniach w tym tygodniu.
  6. W tym tygodniu zostały kontynuowane prace na cmentarzu parafialnym. Bardzo serdecznie dziękuję za udostępnienie koparki p. Rafałowi Kwiatkowskiemu oraz wszystkim Parafianom, którzy znaleźli czas i w wozili żwir dookoła kościoła. Za tą ciężką pracę jestem bardzo wdzięczny i jeszcze raz serdecznie dziękuję. W najbliższych dnia rozpoczniemy zakładanie kamienia.
  7. Już dzisiaj informuję, że od poniedziałku 15 maja rozpoczną się prace konserwatorskie przy balustradzie oraz zakładanie nowej posadzki w prezbiterium kościoła parafialnego. Dlatego też nastąpią pewne zmiany odnośnie odprawiania Mszy św. w tygodniu. O tych zmianach poinformuję w przyszła niedzielę.
  8. Przypominam, że nasza parafia pragnie sprzedać działkę znajdującą się we Włókach nr 89/3 o powierzchni 4088m. Oferty można składać w parafii lub kurii diecezjalnej, nabór ofert trwa do 14 maja włącznie. Następnie zostaną one rozpatrzone w siedzibie kurii.
  9. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie z ofiary na cele remontowe. Dziękuję jednej rodzinie z Kozielca za złożoną ofiarę na ten cel. W przyszła niedzielę składak inwestycyjna. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze, dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Wilczyńskich i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Weyna, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kowalskowskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień.  (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz