V Niedziela Wielkannocna 19.05.2019

1. Dzisiaj w V niedziela Wielkanocny Chrystus zachęca nas, abyśmy się wzajemnie miłowali tak jak On nas umiłował.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Zachęcam do gromadzenia się przy figurach i krzyżach, aby wspólnie odmówić litanię do Matki Bożej. Dziękuję za ufundowanie i ustawienie figury Matki Bożej mieszkańcom Hutnej Wsi. W związku z poświęceniem figury w czwartek wyjątkowo nabożeństwo majowe i poświęcenie o godz. 16.30 przy figurze w Hutnej Wsi, a następnie Msza św. w intencji ofiarodawców o godz. 17.00 w kościele Św. Marii Magdaleny.

3. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 16.30, a po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 próba generalna. Obecność obowiązkowa.

4. W najbliższą sobotę 25 maja nie będzie próby scholi dziecięcej i młodzieżowej.

5. W sobotę 25 maja przeżywać będziemy w naszej parafii Wizytację Kanoniczą ks. Biskupa Jana Tyrawy. W programie wizytacji ks. Biskup obejrzy po remoncie kościół Św. Marii Magdaleny, następnie spotka się z mieszkańcami naszej parafii w świetlicy we Włókach o godz. 15.00, skontroluje księgi parafialne oraz odprawi Msze św. wizytacyjną o godz. 17.00, w trakcie której udzieli sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszam na spotkanie do świetlicy we Włókach oraz do udziału we Mszy św. WYJĄDKOWO LITANIĘ ODŚPIEWMY PRZED MSZĄ ŚW. O GODZ. 16.40.

6. Łączą się z parafią Św. Wawrzyńca w Gołańczy, która w ostatnim czasie przeżyła pożar kościoła, zgodnie z prośbą kurii biskupiej w przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszki na pomoc parafii w Gołańczy.

7. W przyszła niedzielę 26 maja w Dzień Matki od godz. 15.00 zapraszam serdecznie wszystkich na parafialnym festyn na parkingu przed kościołem, szczególnie dzieci dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji. Między innymi przedstawienie „Śnieżka” wystawiana przez rodziców, konkursy i zabawa dla dzieci, przyjazd motocyklistów, zamek dmuchany, wspólna kiełbaska z grilla, frytki, wata cukrowa i słodycze. Serdecznie zapraszamy. O godz. 18.30 licytacja tortu Proboszcza, a zakończenie wspólnej zabawy około godz. 19.00. Gdyby ktoś chciał wesprzeć to radosne wydarzenie lub upiec ciasto dla dzieciaków z góry serdecznie dziękuję. Ciasto można przynieść dopołudnia na Msze św. do kościoła parafialnego.

8. Dziękuję za ofiary składane na tacę, w ubiegłą drugą niedzielę miesiąca zebraliśmy 1601zł na cele remontowe. Wszystkim Parafianom i Gościom za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

Zapowiedzi przedślubne:
Zapowiedź 1
• Laura Kinga Borowska, zam. Parafia MB Królowej Polski we Włókach
• Jarosław Jan Okrój, zam. Parafia św. Stanisław Kostki w Strzelcach Górnych

ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz