Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 09.06.2019

 1. Dzisiaj Uroczystość Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.  
 2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowe po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.  
 3.  W miniony wtorek Druhowie Straży Pożarnej z Bydgoszczy podcinali drzewa przy kościele w Kozielcu, dziękuję jednemu mieszkańcowi Kozielca, a szczególnie Panu Kasprowskiemu i jego synowi za pomoc w uporządkowaniu ściętych gałęzi.  
 4.  W tym tygodniu próba scholi w sobotę o godz. 10.00, zapraszamy wszystkie osoby chętne.  
 5.  W sobotę w imieniu organizatorów zapraszam na Piknik w Kozielcu, który odbędzie się przy świetlicy w godz. od 12.00 do 17.00 oraz na Koncert Muzyki Klasycznej organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i okolic do kościoła w Kozielcu na godz. 18.00 
 6. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, które przeżywać będziemy w czwartek 20 czerwca. Już dziś proszę o przygotowanie 4 ołtarzy na procesję, która odbędzie się po Mszy św. o godz. 12.00. Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: przy krzyżu mieszkańców Kusowa oraz Państwo Mess, Leśniewskich i Wałdoch – zachęcam do pomocy.  
 7.  W przyszła niedziele z racji, zaproszenia na sumę odpustową do parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy, Msze św. o godz. 12.00 odprawi ks. Robert Szczepański. Nie będzie możliwości załatwiania spraw biurowych.  
 8.  Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i organizację Przeglądu Piosenki Religijne, który odbył się w naszym kościele. Dziękuję również wszystkim uczestnikom.  
 9.  Dziękuję za ofiary składane na kwiaty i sprzątanie kościoła oraz na składkę, szczególnie dzisiaj w II niedzielę miesiąca na cele remontoweInformuję, że zamówiłem nowy baldachim na procesje Najświętszego Sakramentu, koszt baldachimu to 1000zł., gdyby ktoś chciał partycypować w kosztach zakupu będę bardzo wdzięczny. Informuje również, że firma GRENE w Koronowie, która wspomaga naszą parafię udziela wszystkim mieszkańcom naszej parafii 5% zniżki na wszelkie zakupy. Wszystkim Parafianom i Gościom za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać. (intencje) 

 

Zapowiedzi Przedślubna 

Zapowiedź 1 

 • Marta KobielaRzym-Kat., zam. Parafia MB Królowej Polski we Włókach 
 • Piotr MalanowskiRzym-Kat., zam. Parafia Św. Trójcy w Pruszczu 

  

Ks. Bartosz Wojtaszek
 Proboszcz