Uroczystość Zesłania Ducha Św. 28.05.2023

  1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. To dzień, w którym na Apostołów i Maryję zstępuje Duch Św. pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  3. Do środy włącznie serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a od czwartku rozpoczynamy miesiąc czerwiec i po wieczornej Mszy św. litania do Serca Pana Jezusa.
  4. W czwartek przypada Dzień Dziecka. Pragnę już dzisiaj wszystkim dzieciom naszej parafii złożyć najserdeczniejsze życzenia i wyrazić gorące podziękowania na Waszą obecność na niedzielnych Mszach św. i zaangażowanie w życiu naszej Wspólnoty. Przy tej okazji dziękuję również wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i troskę o rozwój wiary Waszych dzieci.
  5. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Przypominam wszystkim dzieciom o comiesięcznej spowiedzi św. W sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00 w Kozielcu.
  6. W tym tygodniu został zakończyliśmy prace przy zakładaniu chodnika z kamienia polnego przy kościele św. Marii Magdaleny. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się we wszelkich pracach związanych z tym przedsięwzięciem. Dziękuję za pomoc w wywożeniu ziemi, wożeniu piasku, demontażu starej kostki i za wyrozumiałość w czasie tych prac. Jednocześnie informuję wszystkich, których groby bliskich znajdują się bezpośrednio dookoła kościoła, że nie wolno łączyć się z chodnikiem żadną nowoczesną kostką czy obrzeżami. Koszt całościowy, nie licząc wielkiego wkładu i pracy naszych Parafian wyniósł prawie 20tyś złotych. Serdecznie dziękuję.
  7. Trwają prace konserwatorskie w kościele parafialnym i gorąco proszę o pomoc w cotygodniowym sprzątaniu kościoła parafialnego. Zapraszam w piątek na godz. 18.00. W związku z tym pracami zmienił się porządek Mszy św. w naszej parafii. W kościele parafialnym Msza św. będzie tylko w sobotę o godz. 17.00 i niedzielę o godz. 12.00. Natomiast w poniedziałek, środę i czwartek w kościele Św. Marii Magdaleny, a we wtorek i wyjątkowo w piątek (z racji wylewania asfaltu na remontowanej drodze) w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Kozielcu.
  8. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary składane indywidualnie na cele remontowe. Dziękuję jednej Rodzinie z Kozielca za złożenie ofiary na cele remontowe. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice Fac, p. Barbarze Marciniak, p. Magdalena Borowicz, p. Gabryela Sibilla i jeszcze raz serdecznie zapraszam do pomocy w piątek na godz. 18.00. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Kalinowskich i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Zwara. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Dobrowolskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Wojewódzkich. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz