Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023

  1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przeżywamy w naszej parafii Rocznicę dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I-szej Komunii św. oraz gościmy w naszej parafii ks. Radosława Wnuka wraz z młodzieżą wyjeżdżającą na ŚDM w Lizbonie. Po Mszy św. będzie można wspomóc ofiarą młodzież wyjeżdżającą na spotkanie z rodzin wielodzietnych.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek św. Ritę, w środę NMP Wspomożenie Wiernych i odpust w parafii w Niemczu, a w piątek św. Filipa z Neri.
  3. W piątek przeżywany Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach i dla żyjących prośmy o potrzebne łaski, a dla zmarłych o dar życia wiecznego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszych matek podczas Mszy św. wieczornej.
  4. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu został założony kamień w prezbiterium kościoła parafialnego. Koszt całościowy wyniósł około 40 tyś. złotych. Dziękuję za wszelkie prace oraz pomoc w sprzątaniu kościoła. Przez najbliższe tygodnie będą trwały prace konserwatorskie i dlatego też zmienił się porządek odprawiania Mszy św. W kościele parafialnym Msza św. będzie tylko w sobotę o godz. 17.00 i niedzielę o godz. 12.00. Natomiast w poniedziałek, środę, czwartek i piątek w kościele Św. Marii Magdaleny, a we wtorek jak zawsze w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Kozielcu. W związku z tymi remontami mam gorącą prośbę do wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc przez czas remontu w sprzątaniu kościoła parafialnego. Sprzątnie będzie zawsze w piątek o godz. 18.00. Serdecznie proszę i zapraszam.
  6. Kontynuujemy też prace przy kościele Św. Marii Magdaleny. Został już położony kamień dookoła kościoła i od wtorku będzie zakładany przed wejściem do kościoła. Zwracam się z prośbą do chętnych mężczyzn, którzy w poniedziałek od godz. 18.00 mogliby pomóc zdjąć kostkę brukową przed tym kościoła. Kto może to serdecznie zapraszam i proszę o zabranie taczek do wywożenia polbruku na parking.
  7. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie z ofiary na cele remontowe złożone na składkę inwestycyjną. Dziękuję za wszelkie indywidualne ofiary składane na cele remontowe. Dziękuję za złożenie ofiary przez Rodziców tegorocznych dzieci komunijnych. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie tak pięknej uroczystości.  Dziękuję p. Andrzejowi Kobiela i jego firmie za założenie nowej kamiennej posadzki w kościele parafialnym. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i przygotowywali kościół na niedzielną Eucharystię, zapraszam jak już wspominałem w najbliższy piątek na godz. 18.00.  Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Perlik i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Kalinowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Dobrowolskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień.  (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz