Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj też Dzień Matki. W naszych modlitwach polecajmy nasze Mamy, dziękując Panu Bogu za dar życia i wszelkie dobro od Nich otrzymane.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy w poniedziałek Św. Augustyna, biskupa, w środę Św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek święto Nawiedzenia NMP, a w sobotę Św. Justyna.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00 w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny, o godz. 9.30 w Kozielcu i o godz. 11.00 w kościele parafialnym z procesją do czterech ołtarzy. Jak co roku proszę o przygotowanie ołtarzy Rodzinę Mes i Jakubek, Rodzinę Leśniewskich, Parafian z Kusowa i Parafian z Kozielca. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji służbę liturgiczną, dzieci I-szo komunijne w albach oraz dziewczynki do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w poniedziałek o godz. 18.00 przy kościele parafialnym. Bardzo proszę o udział w procesji sztandary i feretrony naszej parafii oraz panów do niesienia baldachimu. Serdecznie zapraszam do udziału w oktawie Bożego Ciała i procesjach po wieczornych Mszach św.
  4. W sobotę 1 czerwca Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom już dzisiaj życzę wiele radości oraz Bożego Błogosławieństwa. Z tej okazji do dziś trwa zbiórka słodyczy, które przekażemy dzieciom przebywającym w Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Po Mszy św. zbiórka do puszki na ten cel. Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli już słodycze dla Tych dzieci.
  5. Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk wraz Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim zapraszają na koncert „Ciągle żywy”, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 19.30 w Arenie w Bydgoszczy z okazji 25-tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Koszt biletu 20zł do nabycia w Kurii Diecezjalnej.
  6. Dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość i prace wykonane w naszej parafii. Dziękuję za koszenie trawy oraz kwiaty do naszych kościołów oraz wszelkie prace porządkowe przy kościołach i plebanii. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę i konto parafii. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Lewandowskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kobiela. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Mrówka i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Dobrowolskich. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz