Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 04.06.2023

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wyznajemy wiarę w Boga obecnego w Trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Św.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek św. Bonifacego, we wtorek św. Norberta, a w piątek św. Efrema.

3. W środę przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected]. Do godz. 15.00. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00 w kościele parafialnym z racji utrudnień dojazdowych do kościoła Św. Marii Magdaleny, o 9.30 w Kozielcu i o godz. 11.00 w kościele parafialnym z procesją do czterech ołtarzy. Jak co roku proszę o przygotowanie ołtarzy Rodzinę Mes, Rodzinę Leśniewskich, Parafian z Kusowa i Parafian z Kozielca. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji służbę liturgiczną, dzieci I-szo komunijne oraz dziewczynki do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w poniedziałek o godz. 18.00 przy kościele parafialnym. Bardzo proszę o udział w procesji sztandary i feretrony naszej parafii oraz panów do niesienia baldachimu. Serdecznie zapraszam do udziału w oktawie Bożego Ciała i procesjach po wieczornych Mszach św.

5. Z racji remontu drogi przy kościele św. Marii Magdaleny w poniedziałek i wtorek Msza św. o godz. 17.00 w kościele w Kozielcu. Natomiast w środę w kościele parafialnym z racji Nabożeństwa do św. Szarbela, w czwartek jak już wspomniałem, natomiast w piątek i sobotę w kościele parafialnym.

6. W tym tygodniu zakończyliśmy prace remontowe zakrystii i łazieńce w kościele parafialnym. Dziękuję p. Andrzejowi Kobiela i Jego firmie za wykonanie tych prac. Dziękuję wszystkim Panią, które przygotowały naszą świątynię do dzisiejszej Mszy św.

7. Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza na koncert pt. „Kościół i już!”, który odbędzie się 8 czerwca o godz. 19.00 na Wyspie Młyńskiej oraz na „Marsz dla Życia i Rodziny”, który odbędzie się 11 czerwca po Eucharystii o godz. 12.30 w katedrze bydgoskiej.

8. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary składane indywidualnie na cele remontowe. Dziękuję jednej Rodzinie z Włók za złożenie ofiary na cele remontowe. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice Fac, p. Barbarze Marciniak, p. Emilii Kopińskiej, p. Ewie Kamińskiej, Bogumile Kucińskiej, p. Paulinie Stelter, p. Marcie Lengling z córką Wiktorią i p. Iwonie Garsztka i serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu przed Uroczystością Bożego Ciała we wtorek na godz. 17.30. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Zwara i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Wardowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Wojewódzkich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek proboszcz