Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Św. Klemensa papieża, we wtorek Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, w środę Św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę.
  3. Zapraszam w łączności z wieczorną Mszą św. w środę na Nowennę do MBNP oraz w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. W zakrystii można nabywać świece, które są Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom. Podobnie jak w ubiegłym roku koszt małej wynosi 6zł, a dużej 15zł. Z racji ograniczeń pandemicznym w tym roku otrzymaliśmy mniej tych świec, dużych zaledwie 20szt, a małych 40szt. Serdecznie zapraszam do włączenia się w to dzieło pomocy.
  5. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. będziemy święcili opłatki i będą do nabycia również w zakrystii. Dobrowolna ofiara będzie wsparciem budowy nowej plebanii. Z racji wielu zachorowań bardzo proszę do zakrystii wchodzić pojedynczo i w maseczce po wyjściu służby liturgicznej.
  6. Bardzo proszę o korzystanie przy wejściu do kościoła z dozowników do dezynfekcji rąk zgodnie z zawieszoną przy nich instrukcją oraz noszenie maseczki.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego, za wszelką pracę wykonaną w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii. Dziękuję za każdą składaną ofiarę, szczególnie w tym trudnym dla wielu okresie. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Gościom, Sympatykom naszej Parafii, naszym Parafianom dziękuję za jakąkolwiek pomoc i życzę zdrowia oraz szczęśliwego tygodnia. (intencje)