Uroczystość Bożej Rodzicielki 01.01.2023

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywany Uroczystość Świętej Bożej Rodzicieli i rozpoczynamy Nowy Rok 2023. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom naszej parafii wszystkiego najlepszego. Niech w każdy dzień Nowego Roku Pan Jezus wszystkim Błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami, a za każde dobro szczodrze wynagradza.
 2. Przypominam, że w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze św. wieczorne będą w kościele parafialnym o godz. 15.30, a po Mszy odwiedziny duszpasterskie.
 3. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. W naszej parafii Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Kredą oznaczamy drzwi naszych domów pierwszymi literami imion Mędrców ze Wschodu K+M+B co oznacza, że w tym domu przyjęto Nowonarodzonego Jezusa, a tym samym dajemy świadectwo naszej wiary. W imieniu ks. Biskupa serdecznie zapraszam na Marsz Trzech Króli, który odbędzie się w Bydgoszczy. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej diecezji bydgoskiej.
 4. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i sobota miesiąca. Z racji Uroczystości chorych odwiedzę z komunią świętą w miesiącu lutym, natomiast z okazji I-szej soboty miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w tym miesiącu w kościele parafialnym o godz. 9.00. Po Mszy św. zapraszam Wspólnotę Różańcową na spotkanie opłatkowe na plebanię.
 5. W sobotę również przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.
 6. Serdecznie zapraszam w sobotę na godz. 16.00 do kościoła Św. Marii Magdaleny na wspólne śpiewanie kolęd przy asyście Chóru Kameralnego Bydgoskiej Akademii Muzycznej. Tradycyjnie w czasie spotkania zbiórka funduszy na cele remontowe zabytkowego kościoła, a później wspólne spotkanie przy stole na terenie Vitroflory. W niedzielę natomiast na godz. 16.00 zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd i promocję płyty „Kiedy rodzi się Bóg” autorstwa p. Anny Szupryt –Szopińskiej przy asyście zespołu United Guitars. Po zakończonym spotkaniu będzie można zakupić płytę z kolędami, jako cegiełkę na cele remontowe. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w spotkania kolędowych w naszym zabytkowym kościele.
 7. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu kolęd w Boże Narodzenia w kościele parafialnym, a szczególne podziękowania kieruję do naszej scholii parafialnej za przygotowanie tego spotkania.
 8. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy święto Chrztu Pańskiego. Jest to zawsze okazja do wdzięczności, za nasz chrzest przez który staliśmy się Dziećmi Bożymi oraz refleksji czy w moim życiu realizuję zobowiązania wynikające z chrztu własnego, ale i również wynikające z chrztu naszych dzieci.
 9. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Wardowskim i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Fac, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Wszystkim za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać.
 10. Plan odwiedzin kolędowych na najbliższy tydzień.(wpis)
 11. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Danielę Krzyżanowską z Kozielca. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 3 stycznia. Msza św. o godz. 11.00 poprzedzona różańcem, a później pogrzeb na cmentarzu w Kozielcu. Wieczny odpoczynek….

Bartosz Wojtaszek
proboszcz