Święto Świętej Rodziny 31.12.2023

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. W sposób szczególny pragniemy modlić się za nasze rodziny, za rodziny naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego, podczas którego odśpiewamy Hymn „Ciebie Boga Wysławiamy”. Za udział w tym nabożeństwie będzie można uzyskać odpust zupełny. W ten ostatni dzień roku zachęcam do udziału w tym nabożeństwie. Niech to będzie dziękczynienie za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku oraz prośba o Błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i całej naszej parafii na nowy 2024r.
 2. W poniedziałek 1 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Ten dzień nas katolików zobowiązuje do uczestnictwa w Mszy św. W naszej parafii Msze św. będą o godz. 10.00 w kościele filialnym w Kozielcu oraz o godz. 12.00 w kościele parafialnym. NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 8.00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzę od godz. 8.00. W związku z kolędą możliwość spowiedzi w sobotę i niedzielę przed Mszą św. od godz. 11.30 w kościele parafialnym.
 2. Informuję, że we wtorek Mszy św. nie będzie, a od środy do piątku w związku z kolędą Msza św. wieczorna o godz. 15.30 w kościele parafialnym.
 3. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. To również dzień, w którym jako katolicy mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św. W naszej Parafii Msze św., jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Marsz Trzech Króli 6 stycznia ulicami Bydgoszczy rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w Bazylice i około godz. 13.00 wyruszy na Stary Rynek.
 4. W przyszła niedzielę przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected] do godz. 15.00.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego. To zawsze okazja do modlitwy dziękczynnej za dar łaski wiary i ten sakrament, który otwiera nas na wszelkie Dary Boga oraz modlitwy dziękczynnej za naszych Rodziców i Rodziców Chrzestnych.
 6. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za przygotowania związane ze Świętami Bożego Narodzenia w naszych kościołach, za organizację wigilii na plebanii oraz wszelkie okazane dobro w tym czasie świątecznym.
 7. Dziękuję za składane ofiary na składkę oraz konto parafii, za ofiary składane indywidualnie na potrzeby naszej parafii oraz wszystkim darczyńcom, którzy wpłacają darowizny na zakup działki sąsiadującej z kościołem parafialnym. Dziękuję również za przyjmowanie mnie podczas odwiedzin duszpasterskich oraz za składane ofiary, które w tym roku przeznaczymy na w/w zakup.
 8. Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu. (umieszczone są również na naszej stronie)
 9. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego naszym parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Brzozowskim i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Ilonę i Daniela Lewandowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Ożóg i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień Rodzinę Ożóg. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz