Święto Przemienienia Pańskiego 06.08.2023

  1. Dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy we wtorek Św. Dominika, prezbitera, w środę Św. Teresę od Krzyża, w czwartek święto Św. Wawrzyńca, a w piątek Św. Klarę.
  3. W związku z pracami konserwatorskimi Msze św. w tygodniu środa, czwartek, piątek w kościele Św. Marii Magdaleny, we wtorek w Kozielcu, a w poniedziałek (nabożeństwo o uzdrowienie przez wstawiennictwo Św. Szarbela) i sobotę w kościele parafialnym.
  4. Serdecznie dziękuję O. Sławkowi z Chełmszczonki za zastępstwo w czasie mojej nieobecności i posługę w naszej parafii oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w tym czasie, a szczególnie p. Tadeuszowi Rachfalskiemu za posługę zakrystianina. Dziękuję również wszystkim zaangażowanym osobą oraz Właścicielom Vitroflory za przygotowanie poczęstunku oraz poczęstunek dla pielgrzymów z Gdańska, którzy gościli w minionym tygodniu w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
  5. W poniedziałek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected]. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.
  6. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00.
  7. W przyszła niedzielę przypada 13-sty dzień, w miesiącach objawień MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie w niedzielę na godz. 20.00 przy figurze MB przed kościołem parafialnym.
  8. W następną niedzielę z inicjatywy naszych Parafian odbędzie się zbiórka do puszki na przybory szkolne dla dzieci z Domu Dziecka w Topolnie. Do niedzieli 3 września będzie też można przynieść przybory szkolne, które przekażemy dla tych dzieci z początkiem roku szkolnego. Serdecznie zapraszam do włączenia się w tą akcję przez złożenie ofiary lub zakup przyborów szkolnych.
  9. W związkiem z zakupem nowego wozu strażackiego dla jednostki w Suponinie, druhowie zapraszają wszystkich dzisiaj na godz. 19.00 do remizy strażackiej w Suponinie na prezentację nowego wozu.
  10. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary składane na cele remontowe. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna. Dziękuję za posprzątanie oraz przygotowanie kościoła parafialnego do niedzielnej liturgii i zapraszam osoby chętne do pomocy w sprzątaniu w najbliższy piątek na godz. 18.00. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Ilonie i Danielowi Lewandowskim oraz i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Krzewickich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu p. Barbarze Rojowskiej i proszę o sprzątanie za tydzień p. Zytę Baran. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów i za każdą pomoc. Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopów życzę miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz