Święto Chrztu Pańskiego 07.01.2023

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. To zawsze okazja do modlitwy dziękczynnej za dar łaski wiary i ten sakrament, który otwiera nas na wszelkie Dary Boga oraz modlitwy dziękczynnej za naszych Rodziców i Rodziców Chrzestnych. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia w kościele, jednakże tradycyjnie dekoracje świąteczne w kościołach i naszych domach mogą pozostać do 2 lutego do święta Ofiarowania Pańskiego. 
  2. Wieczorem, jak każdego 7-go dnia miesiąca w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected] do godz. 15.00.  
  3. Przypominam, że przez cały styczeń, a od poniedziałku do piątku w związku z kolędą Msza św. wieczorna w naszej parafii jest o godz. 15.30 w kościele parafialnym. 
  4. W sobotę w naszej parafii odbędzie się śpiewanie kolęd w zabytkowym kościele Św. Marii Magdaleny o godz. 16.00 połączone z zbiórką charytatywną na cele remontowe. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam. Z racji tego spotkania nie będzie w sobotę Mszy św. wieczornej. W ten dzień Msze odprawię o godz. 9.00. 
  5. Dziękuję za składane ofiary na składkę oraz konto parafii, za ofiary składane indywidualnie na potrzeby naszej parafii. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna, którą w całości przeznaczymy na spłatę zakupu działki przy kościele parafialnym. Dziękuję również za życzliwe i gościnne przyjmowanie mnie podczas odwiedzin duszpasterskich oraz za składane przy tej okazji ofiary. Serdeczne Bóg zapłać.   
  6. W tym tygodniu w kościele parafialnym została zamontowana krata oddzielająca kruchtę od wnętrza kościoła. Ułatwi ona wietrzenie świątyni oraz umożliwi, aby od wiosny do jesieni kościół był otwarty, a każdy kto ma taką potrzeba mógł się wewnątrz pomodlić. Dziękuję p. Wojciechowi Gałązka z Łobżenicy za wykonanie tej kraty i montaż. 
  7. Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu. (umieszczone są również na naszej stronie)  
  8. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego naszym parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Lewandowskim i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Krzewickich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Ożóg i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Ewę Włodarczak. (intencje) 

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz