Przedstawienie Jasełkowe – SP Kozielec

To już niemal tradycja, iż w okresie świątecznym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kozielcu wystawiają jasełka w kościele parafialnym we Włókach.

W minioną niedzielę tj. 19 stycznia, dzieci i młodzież miały okazję raz jeszcze przypomnieć przybyłym parafianom o istocie Świąt Bożego Narodzenia. Tłumnie zgromadzeni wierni oglądali spektakl w nowoczesnym wydaniu. Na scenie trwała walka dobra ze złem. W anioły i diabły wcielili się uczniowie z klasy ósmej. W scenkach nie mogło zabraknąć także uczniów oraz dyrektora szkoły i nauczycieli. Z kolei trzecioklasiści grali pasterzy i króla. Przedstawienie zawarte było w czterech aktach, co dla młodych aktorów było nie lada wyzwaniem. Ogrom tekstu i zaangażowanie w grę aktorską pokazało, że w naszej parafii mieszkają wielkie talenty. To wszystko zasługa licznych prób oraz wielkiego poświęcenia ze strony przygotowującego do występu Pana Sławomira Maćkowskiego – katechety z Kozielca. Mimo nietypowego scenariusza przekaz wypływający ze sztuki podkreślał, jak ważne są codzienne czyny zbliżające ludzi do Boga i bliźnich.

W przedstawieniu można odnaleźć sceny nawiązujące do obecnych wydarzeń oraz osób związanych z naszym najbliższym otoczeniem. Zabawne fragmenty spowodowały, że z chęcią i wzruszeniem oglądało się wydarzenia opowiadające o narodzinach Jezusa.

Z ogromną chęcią już za rok, społeczność szkolna przedstawi w kościele we Włókach kolejne jasełka.

Patrycja Ośmiałowska