Poniedziałek Wielkanocny 01.04.2024

  1. Przeżywamy dzisiaj drugi dzień świąteczny – poniedziałek wielkanocny. Dziękuję wszystkim uczestniczącym i zaangażowanym w przeżycie Triduum Paschalnego w naszej parafii oraz za wspólną modlitwę w czasie drogi krzyżowej plenerowej w wielki piątek. Dziękuję za przygotowanie i posprzątanie naszych kościołów oraz dekoracje kwiatowe przygotowane w naszych świątyniach. Dziękuję za oprawę muzyczną oraz asystę, tak liczną służby liturgicznej ministrantów i lektorów. Dziękuję za przygotowanie ciemnicy oraz grobu pańskiego oraz za ofiary złożone na kwiaty i potrzeby naszej parafii. Dziękuję za życzenia z okazji święta kapłańskiego oraz wszelkie dary przyniesione na plebanie. Wszystkim Parafianom za każda pomoc i życzliwość serdecznie dziękuję oraz życzę radości ze Zmartwychwstania na każdy kolejny dzień.
  2. W tym tygodniu przeżywamy oktawę wielkanocną i w związku z tym wszystkie Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane w kościele parafialnym, a w liturgii kościoła w czwartek wspominamy Św. Izydora, biskupa i doktora kościoła.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W I-szą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 9.00 w kościele filialnym w Kozielcu.
  4. Z racji oktawy wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę w Bazylice Św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy główne obchody rocznicy 20-lecia naszej diecezji. Msza św. o godz. 12.00, na którą bardzo serdecznie zaprasza nasz ks. Biskup Krzysztof.
  6. W przyszła niedzielę przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected].
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękuję jednej Rodzinie z Włók i jednej Rodzinie z Trzęsacza z przekazanie ofiary na krzesła do prezbiterium. Za tydzień składka inwestycyjna na ten właśnie cel. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na katolickie uczelnie. Dziękuję Panu Rafałowi Kwiatkowskiemu za sfinansowanie materiału instalacji elektrycznej strychu kościoła parafialnego oraz prace związane z założeniem instalacji oświetlenia terenu na działce przykościelnej. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Perlik i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kalinowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Skiekierkowskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Widurskich.
    (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz