Ogłoszenia – Niedziela Świętej Rodziny 30.12.2018

 1. Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny. Spoglądając na Maryję, Józefa i Jezusa polecamy wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie te, które przeżywają różne trudności i kryzysy. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo rodziców i dzieci. Zachęcam, aby modlić się w intencji naszych rodzin, a szczególnym wyrazem naszej pamięci i modlitwy jest zamówiona Msza św. w tej intencji.
 2. W poniedziałek 31 grudnia w ostatni dzień roku, zapraszam wszystkich na Msze św. dziękczynną o godz. 17.00 do kościoła parafialnego podczas, której dziękować będziemy Bogu za otrzymane łaski w mijającym roku oraz modlić się o Boże Błogosławieństwo na Nowy Rok 2019. Wspólnie odśpiewany hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Znajdźmy czas, aby w tę noc sylwestrowa poświęcić chwilę na wspólną modlitwę i dziękczynienie
 3. We wtorek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Przypominam, że jest to dzień, w którym każdy chrześcijanin ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św.
 4. Od środy 2 stycznia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Kolęda od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 poprzedzone Mszą św. o godz. 15.30. W sobotę kolęda od godz. 12.00, a Msza św. wieczorna – niedzielna o godz. 17.00. Wszystkie Msze św. w czasie kolędy odprawiane będą w kościele parafialnym. Zapraszam do zamawiania Mszy św. w intencji rodzin, które w tym dniu mają kolędę. (plan kolędy)
 5. W sobotę z racji Koncertu Kolęd w kościele Św. Marii Magdaleny o godz. 16.00 odwiedzin kolędowych nie będzie. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów do wspólnego śpiewania kolęd w kościele Św. Marii Magdaleny. Tego dnia Msza św. z racji I-szego piątku o godz. 9.00 w kościele w Kozielcu.
 6. W tym miesiącu z racji kolędy nie będzie odwiedzin chorych. Z komunią św. nawiedzę chorych naszej parafii w pierwszy piątek lutego.
 7. W sobotę 5 stycznia o godz. 18.00 w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy odbędzie się koncert „Betlejem w Bydgoszczy”.
 8. Dziękuję wszystkim za posprzątanie kościołów i wszelkie okazane dobro. Bóg zapłać za składane ofiary i zamówione Msze św.
 9. Są jeszcze wolne intencje na najbliższy tydzień. (intencje).
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas, każdej Mszy św. na zakończenie poświęcenie kadzidła i kredy. Kredą piszemy nad drzwiami naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu K+M+B oraz bieżący rok 2019 – jest to wyraz, że mieszkańcy tego domu przyjęli Chrystusa, natomiast kadzidłem okadzamy nasze mieszkanie. Składka w Trzech Króli przeznaczona będzie na cele misyjne. W Bydgoszczy odbędzie się VI marsz Trzech Króli – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00 w kościele Św. Andrzeja Boboli na placu Kościeleckich 7.
  Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci ze SP z Pruszcza wystawią w kościele Jasełka, natomiast dzieci ze SP w Kozielsku Jasełka wystawią w niedzielę 12 stycznia.
 11. Organizuje 8-dniową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w łączności z biurem ARCUS w dniach 16-23 sierpień 2019r., wylot z Okęcia z Warszawy do Lizbony. Osoby zainteresowane proszę o kontakt ze mną. Program na stronie parafii.

Ks. Bartosz Wojtaszek
ks. proboszcz