Niedziela Zmartwychwstania 21.04.2019

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim Parafianom, Gościom oraz Dobrodziejom naszej Parafii pragnę złożyć płynące z serca serdeczne życzenia. Nich Chrystus Zmartwychwstały obdarza potrzebnymi łaskami, uczy nas miłości i prowadzi w naszym życiu. Niech Poranek Zmartwychwstania będzie nieustannie w naszych sercach, abyśmy potrafili kochać siebie nawzajem Chrystusową Miłością. Wszystkim życzę radosnych i szczęśliwych Świąt spędzonych w gronie rodziny i bliskich.

  1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w kościele parafialnym o 6.00 – rozpoczęcie Mszy świętej od procesji eucharystycznej dookoła kościoła. W Kozielcu o godz. 9.30 i o godz. 11.00 w kościele Św. Marii Magdaleny.
  1. W poniedziałek II dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30 i 12.00
  1. We wtorek spotkanie dzieci pierwszokomunijnych o godz. 19.00 w kościele parafialnym. Informuję, że rocznicę I-szej komunii św. przeżywać będziemy w niedzielę 12 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00.
  1. W piątek z racji oktawy wielkiej nocy nie ma postu.
  1. W sobotę nie będzie próby scholi dziecięcej i młodzieżowej.
  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 12.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej spotkanie kandydatów do bierzmowania. Podobnie jak w ubiegłym roku w przyszła niedzielę zbiórka do puszki na budowę szkoły przez naszego diecezjalnego misjonarza ks. Jakuba Szałka w Czadzie.
  1. W minionym tygodniu zamontowałem zakupione wcześniej z ofiar zebranych podczas kolędowania w kościele Św. Marii Magdaleny nowe nagłośnienie. Zostały wymienione głośniki, mikrofony, wzmacniacz oraz założone tuby do nagłośnienia zewnętrznego, które będzie wykorzystywane podczas pogrzebów i Uroczystości Wszystkich Świętych.
  1. Dziękuję osobą zaangażowanym w przygotowanie Misterium Męki Pańskiej wystawionej w ubiegłą niedzielę w naszym kościele oraz wszystkim obecnym na Misterium i uczestniczącym w Triduum Paschalnym. Dziękuję za przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia: lektorom i ministrantom, scholi dziecięcej i młodzieżowej, osobą czytającym, dekorującym i sprzątającym kościoły. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, z ofiary składane na tacę, szczególnie w obiegła niedzielę na cele remontowe – zebraliśmy 2140zł. Dziękuję za założenie krawężników przed kościołem oraz posadzenie żywopłotu, za życzenia z okazji Wielkiego Czwartku. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają i swoją pracą czynią naszą świątynię i obejście piękniejsze składam serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz