Niedziela Zmartwychwstania 09.04.2023

  1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Chrystus Zmartwychwstał prawdziwie Zmartwychwstał. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom składam serdeczne życzenia. Niech Moc Chrystusa Zmartwychwstałego dodaje nam sił, abyśmy każdego dnia z Jego mocą potrafili sobie wzajemnie wybaczać i okazywać miłość.
  2. Jutro drugi dzień świąteczny. Msze św. w naszej parafii, jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Tradycyjnie w ten dzień ogarniamy modlitwą KUL, a po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel. Z racji oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje post.
  3. W środę 12 kwietnia zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci komunijnych o godz. 18.00 w kościele parafialnym. Bardzo proszę wszystkich o obecność na tym spotkaniu.
  4. W przyszło 2-gą niedzielę Wielkanocy przeżywać będziemy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę w naszej parafii. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za składane ofiary dzisiaj na składkę inwestycyjną. Dziękuję za dekorację kwiatową w naszych kościołach, sprzątanie oraz przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Dziękuję za wszelkie oznaki życzliwości i życzenia z okazji ustanowienia sakramentu kapłaństwa. Dziękuję, za przygotowanie i udział w Drodze Krzyżowej w Wielki Piątek. Dziękuję 12-tu mężczyzną, którzy w Wielki Czwartek mieli umywane nogi, dziękuję służbie liturgicznej: ministrantom i lektorom, p.Organistce i Scholii parafialnej za przygotowanie i oprawę poszczególnych liturgii każdego dnia. Dziękuję, każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się, aby te świąteczne dni były piękne i godnie przeżyte. Proszę za tydzień o sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Parafian zamieszkałych w blokach w Trzęsaczu, a o sprzątanie kościoła Niepokalanego Poczęcia w Kozielcu Panią Hannę Burczyńską. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz