Niedziela Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

  1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Pięćdziesiąt dniu po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa zostaje posłany na Apostołów i Maryję zgromadzonych w wieczerniku Duch Święty. Za tydzień Niedziela Trójcy Przenajświętszej.
  2. Trwa miesiąc maj. Codziennie zapraszam po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 na nabożeństwo majowe w kościele parafialnym, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę Św. Filipa z Neri, prezbitera, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę Św. Urszuli Ledóchowskiej.
  4. W środę przypada Dzień Matki. Wszystkim Matką już dzisiaj składam serdeczne życzenia, Bożego Błogosławieństwa i siły w podejmowaniu codziennych obowiązków, niech Matka Boża wyprasza potrzebne łaski i swoim wstawiennictwem umacnia Wasz trud i poświęceni. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 17.00. Nasza modlitwa może być pięknym prezentem dla naszych kochanym Matek. Pamiętajmy również o wszystkich zmarłych Matkach i módlmy się o ich zbawienie.
  5. W środę zapraszam na spotkanie rodziców dzieci I-szo komunijnych na godzinę 18.00 do kościoła parafialnego.
  6. W czwartek zapraszam na spotkanie Radę Parafialną na plebanię na godz. 18.00
  7. Dziękuję za składane ofiary i wszelką pomoc na plebanii i w kościele. Dziękuję Panu Kazimierzowi Fac za skoszenie trawy na cmentarzu parafialnym. Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty i ustrojenie kościoła. (intencje)
  8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Zofię Piotrowską z Kusowa, śp. Danutę Kłokow z Kusowa oraz śp. Jerzego Czerniaka z Trzęsacz. Dziękuję wszystkim obecnym za uczestnictwo w pogrzebach. A naszych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz