Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021

  1. Dzisiaj Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstępuje do Ojca, jednak zapowiada posłanie Ducha Św. „pożyteczne jest moje odejście, bo jeżeli nie odejdę Duch Pocieszyciel nie przyjdzie”. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Św.
  2. Papież Franciszek przyjął rezygnację ks. Biskupa Jana Tyrawy, naszego Ordynariusza i do czasu ustanowienia nowego Biskupa Ordynariusza, Administratorem Apostolskim naszej diecezji jest ks. Biskup Wiesław Śmigiel. Módlmy się o wybór nowego Biskupa Bydgoskiego, aby Pan Bóg dał nam pasterza, który będzie głosił ludowi prawdę Ewangelii i własnym przykładem utwierdzał go w chrześcijańskim życiu.
  3. Trwa miesiąc maj. Codziennie zapraszam po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 na nabożeństwo majowe w kościele parafialnym.
  4. Informuję, że transmisja internetowa Mszy św. jest w każdą niedzielę o godz. 12.00, nie będzie już transmisji w ciągu tygodnia. Również podczas Mszy św. o godz. 12.00 przy ładnej pogodzie będą włączane głośniki zewnętrzne, można zabrać krzesła z kruchty kościoła.
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy we wtorek Św. Jana I, papieża i męczennika, w czwartek Św. Bernarda ze Sieny, prezbitera, a w sobotę Św. Ritę.
  6. Dziękuję za składane ofiary, szczególnie w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Za sprzątanie kościoła, za kwiaty i ułożenie ich przy ołtarzu. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy plebanii i kościele. Wszystkim życzę miłej niedzieli (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz