Niedziela Wniebowstąpienia 12.05.2024

VII Niedziela Wielkanocna – 12.05.2024

  1. Przeżywamy dzisiaj VII Niedzielę Wielkanocną – Wniebowstąpienie Pańskie. To dzień, kiedy Pan Jezus wstępuje do nieba, gdzie jest cel każdego z nas, aby po swojej śmierci zjednoczyć się z Panem Bogiem
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci naszej parafii przeżywać będą swoją I-szą komunię św. Ogarnijmy, jako wspólnota parafialna naszą modlitwą wszystkie dzieci, aby ukochały Jezusa Eucharystycznego całym sercem i pragnęły Go przez całe swoje życie. Przez cały tydzień zapraszam dzieci w strojach komunijnych wraz z Rodzicami i Rodziną na Msze św. wieczorną o godz. 17.00 w tzw. Białym Tygodniu. Wszystkie Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane w kościele parafialnym. Dziękuję wszystkim Rodzicom i osobą zaangażowanym za wszelkie prace związane z przygotowaniem uroczystości komunijnych. Dziękuję za sprzątanie kościoła i obejścia oraz kwiaty i całą dekorację w kościele.
  3. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Zesłanie Ducha Św., a podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I-szej komunii św. swoją Rocznicę. Serdecznie zapraszam dzieci rocznicowe na próbę w poniedziałek na godz. 18.00 do kościoła parafialnego.
  4. W poniedziałek przypada 13 maja NMP Fatimskiej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo przy figurze kościoła parafialnego na godz. 20.00
  5. Zakończyliśmy remont prac konserwatorskich we wnętrzu kościoła parafialnego oraz remont elewacji i dachu świątyni. W tym tygodniu nastąpi oficjalny odbiór wszystkich prac. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy tych pracach oraz za wszelkie pomoc w pracach porządkowych. Dziękuję za prace na nowej działce przy kościele parafialnym p. Marcinowi Mes, p. Jakubowi Wygnaniec oraz mojem ojcu Henrykowi. Informuję, że można już parkować samochodami na terenie utwardzonym na nowej działce przy kościele. Teren te jeszcze w najbliższym czasie zostanie wzmocniony gruzem.
  6. Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszam do zaangażowania się w zbiórkę słodyczy dla dzieci przebywających w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Przez najbliższe dwa tygodnie można przynosić słodycze do zakrystii, a w niedzielę 26 maja będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel. Gorąco zachęcam do włączenia się w tą akcję – sprawienia uśmiech dzieciom dotkniętym chorobą.
  7. Fiałkowski z parafii Boluminek organizuje wyjazd wakacyjny dla uczniów klas IV-VIII do Zakopanego w dniach 2-6 lipiec. Bliższe informacje u organizatorów wyjazdu lub p. Agnieszki Borowskiej naszej parafianki z Kusowa. W dniu 25 maja organizowana jest pielgrzymka autokarowa z Radiem Maryja Młodych do Częstochowy. Osoby zainteresowane proszę, aby kontaktować się również z p. Agnieszką Borowską.
  8. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość okazaną w minionym tygodniu. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Lewandowskim i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Krasińskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kamedulskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Mrówka. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz