Niedziela Wielkanocna 17.04.2022

  1. Dzisiaj Poniedziałek Wielkanocny. Trwamy w radości Zmartwychwstania Jezusa. Tradycyjnie w drugie święto obejmujemy modlitwą wszystkie uczelnie katolickie. Przy wyjściu z kościoła można założyć do puszki ofiarę na ten cel.
  2. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia, która jest ogólnopolskim Dniem Dobra – świętem patronalnym Caritas. Z tej okazji w parafiach będzie odbywała się ogólnopolska zbiórka do puszek, której hasło brzmi: „Na miejsce, które jest domem” – zebrane środki przeznaczone zostaną na palcówki Caritas świadczące pomoc dzieciom i rodziną.
  3. Przypominam, że jutro tj. we wtorek o godz. 18.00 spotkanie rodziców i dzieci klas 3 przygotowujących się do I-szej komunii św., natomiast w środę o godz. 18.00 spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania. Spotkania odbędą się w kościele parafialnym i bardzo proszę potraktować je, jako obowiązkowe.
  4. Z racji oktawy wielkiej nocy w tym tygodniu wszystkie Msze św. w naszej parafii będą odprawiane w kościele parafialnym. Nie będzie w tym tygodniu Mszy św. we wtorek i czwartek w kościołach filialnych. W kościele Kozielcu trwają ostatnie prace konserwatorskie, które zakończą całkowity remont w tej świątyni. Dziękuję za cierpliwość, szczególnie rodziną sprzątającym ten kościół.
  5. Na naszym cmentarzu parafialnym we Włókach po prawej stronie kościoła został ustawiony wieszak na narzędzia i sprzęt do pielęgnacji grobów i cmentarza. Po skorzystaniu proszę odłożyć na miejsce, żeby inni mogli korzystać. Można tam również stawiać szklane znicze i zabierać je na groby swoich bliski, żeby nie wyrzucać lecz wykorzystać wielokrotnie. Dziękuję za wykonanie tego wieszaka sympatykom naszej parafii Panu Wojciechowi Gałązka z Łobżenicy.
  6. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę w czasie świąt i konto parafii, jak również za złożone ofiary do puszki na kwiaty do ołtarzy w naszych kościołach i do Grobu Pańskiego. Dziękuję również wszystkim, którzy uczestniczyli w przeżywaniu Triduum Paschalnego w naszej parafii, za przygotowanie naszych świątyń, dekorację kwiatową, zbudowanie ciemnicy i grobu, a wszystkim ministrantom i lektorom oraz organistce i scholii parafialnej za oprawę liturgiczną i muzyczną. Dziękuję również za ufundowanie dla naszej parafii pięknego paschału, który przez cały rok będzie symbolizował Chrystusa Zmartwychwstałego oraz dziękuję moim rodzicom za ufundowanie stojącego pulpitu do wcześniej ufundowanego przez nich Ewangeliarza, z którego czytana będzie Ewangelia podczas Uroczystości i Świąt.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Krzewickich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Hyjek; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Siekierkowskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Widurskich. Wszystkim dziękuję za każda pracę wykonaną w kościołach i plebanii oraz za pomoc i życzliwość. Dziękuję za przyniesione dary na plebanię oraz życzę miłego świętowania i miłych spotkań w gronie rodzinnym. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz