Niedziela Trójcy Przenajświętszej 12.06.2022

1. Dzisiaj Niedziela Trójcy Przenajświętszej.

2. Serdecznie zapraszam każdego dnia na nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy św. ku czci NSPJ.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Św. Antoniego z Padwy, we wtorek Bł. Michała Kozala patrona naszej diecezji.

4. W poniedziałek przypada 13-ty dzień miesiąca i serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie przy figurze matki Bożej przed kościołem parafialnym o godz. 20.00

5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W naszej parafii Msze św.:
• O godz. 8.00 w kościele Św. Marii Magdaleny,
• O godz. 9.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Kozielcu
• O godz. 11.00 – Msza św. z procesją do 4 ołtarzy w kościele parafialnym.
Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję: p. Mes, p. Leśniewskich przy skrzynkach, Parafian z Kusowa przy krzyżu oraz Parafian z Kozielca przy płocie po prawej stronie kościoła. Rano zostaną przywiezione brzózki do dekoracji ołtarzy. Serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Próba dla nich w poniedziałek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 17.30. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w procesji wszystkich Parafian, wspólnotę różańcową, czcicieli św. Szarbela, czcicieli MB Fatimskiej, służbę liturgiczną, dzieci I-szo komunijne, młodzież bierzmowaną, wszystkie feretrony i chorągwie oraz panów niosących baldachim. W kolejne dni procesja eucharystyczna dookoła kościoła do następnego piątku włącznie po wieczornej Mszy św.

6. Dziękuję bardzo za ufundowane kwiaty do figury Matki Bożej Fatimskiej z Vitroflory oraz dziękuję za posadzenie ich p. Grzegorzowi Słowińskiemu i p. Markowi Winiarskiemu. Dziękuję również za skoszenie trawy przy kościele i na cmentarzu p. Kazimierzowi Fac oraz za pomoc p. Marcinowi Mes. Informuję, że przy kościele parafialnym dzięki tym pracom jest więcej miejsc parkingowych.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Weyna; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Siekierkowskich i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Bem. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną oraz za złożone ofiary indywidualnie na ołtarz św. Szarbela. Dziękuję również za wszelką pomoc i życzliwość. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz