Niedziela Świętej Rodziny 29.12.2019

  1. Przeżywany dzisiaj niedzielę Św. Rodziny. Pamiętajmy szczególnie w naszych modlitwach o naszych rodzinach i o rodzinach naszej parafii. (Błogosławieństwo Rodzin g.12.00)
  2. W wtorek kończymy Stary Rok 2019 zapraszam wszystkich na Msze św. dziękczynną do kościoła parafialnego i nabożeństwo na godz. 17.00 (nie będzie Mszy św. w Kozielcu)
  3. W środę Nowy Rok 2020 i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w naszej parafii, jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Przypominam, że dla każdego człowieka wierzącego jest to Uroczystość obowiązkowa i w tym dniu powinien uczestniczyć we Mszy św.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Chorych z komunią świętą odwiedzę w piątek od godz. 8.00
  5. W sobotę w Kozielcu Msza św. o godz. 9.00 z racji pierwszej soboty miesiąca oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zgodnie wolą Matki Bożej Fatimskiej kontynuujemy nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca Maryi. Każdy kto pragnie włączyć się w to nabożeństwo w pierwszą sobotę miesiąca powinien: przystąpić do sakramentu spowiedzi, przyjąć Komunie Św., odmówić jedną część Różańca św. oraz podjąć 15 minutowe rozważanie. Obietnicą Maryi za udział w 5 sobotach jest to, że „w godzinie śmierci przybędzie do nas z łaskami potrzebnymi do zbawienia”. Serdecznie wszystkich zapraszam.
  6. W sobotę 4 stycznia 2020 roku zapraszam wszystkich na tradycyjne już Kolędowanie do Kościoła Św. Marii Magdaleny na godz. 16.00. W tym roku gościć będziemy Chór z parafii Św. Kazimierza w Łochowie Laudate Dominum. Serdecznie Zapraszam (w ten dzień nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, będzie Msza św. o godz. 9.00 w Kozielcu oraz nie będzie kolędy)
  7. Od 30 grudnia rozpoczynam odwiedziny kolędowe. Informuję, że w czasie kolędy wszystkie Msze św. w tygodniu będą odprawiane w kościele parafialnym – od poniedziałku do piątku o godz. 15.30 a w sobotę o godz. 17.00. Kolędę, natomiast w tygodniu od poniedziałku do piątku rozpoczynam po Mszy św. o godz. 16.00, a 30 grudnia i w każdą sobotę od godz. 10.00. Ofiary składane podczas kolędy będą w całości przeznaczone na budowę plebanii. Plan odwiedzin duszpasterskich znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej.
  8. Dziękuję wszystkim, którzy podejmują trud sprzątania wszystkich kościołów. W gablocie w kościele Św. Marii Magdaleny został wywieszony nowy plan sprzątania, bardzo proszę o zapoznanie się i sugestie o ewentualnych poprawkach lub rezygnacji.
  9. Dziękuję wszystkim za udział w Pasterce, Mszach św. z okazji Bożego Narodzenia oraz za składane ofiary na cele parafialne. Dziękuję za indywidualne ofiary na budowę plebanii. Wszystkim Parafianom i Dobrodziejom za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać. (plan kolędy)

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz