Niedziela Przenajświętszej Trójcy 07.06.2020

  1. Dzisiaj Niedziela Trójcy Przenajświętszej, która przypomina tajemnicę o Bogu Jedynym w Trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego.
  2. W miesiącu czerwcu zapraszam codziennie na nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  3. Zapraszam dzisiaj na comiesięczne nabożeństwo o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela o godz. 20.00 (nabożeństwo będzie transmitowane)
  4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W ten dzień Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 9.30 oraz o 11.00 z procesją. W tym roku wyjątkowo procesja będzie dookoła kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie dwóch ołtarzy przy kościele. Jeden przy Krzyżu – proszę mieszkańców Kusowa, a drugi naprzeciwko przy murze – proszę Państwo Mes. Ze względu na wyjątkową sytuację związaną z pandemią w procesji będą uczestniczyć osoby niosące chorągwie, baldachim, dziewczynki sypiące kwiatki i służba liturgiczna zachowując bezpieczne odległości, a wszyscy pozostali uczestniczyć będą zgromadzeni dookoła kościoła również zachowując bezpieczne odległości w gronie swoich najbliższych. Procesja obejdzie dwa razy dookoła kościoła i zatrzyma się dwa razy przy tych samych ołtarzach. W podobny sposób przeżujemy w następnym tygodniu w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i już teraz proszę o zbudowanie ołtarza przy krzyżu
    p. Leśniewskich, natomiast naprzeciwko przy murze p. Wałdoch.
  5. Zapraszam codziennie w oktawie do udziału we Mszy św. wieczornej z procesją, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  6. Zapraszam chętne dziewczynki do sypania kwiatków na próbę w poniedziałek o godz. 16.00
  7. W sobotę przypada 13-go dnia miesiąca. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwie fatimskim z procesją o godz. 20.00 (nabożeństwo będzie transmitowane)
  8. Dziękuję za składany ofiary na utrzymanie kościoła i budowę plebanii. W przyszłym tygodniu druga niedziela miesiąca ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na cele budowlane i remontowe w naszej parafii. Dziękuję osobom zaangażowanym w oczyszczanie z farby okien w kościele w Kozielcu. W tym tygodniu zostały odrestaurowane i wyzłocone dwie puszki do Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym, koszt złocenia to 900zł. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego, za zakup i ułożenie kwiatów do ołtarza i wszelką życzliwość. (intencje)

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz