Niedziela Palmowa 28.03.2021

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy Wielki Tydzień dla ludzi wierzący to szczególny czas w którym przeżywać będziemy Misterium naszej Wiary.
 2. W związku z nowymi obostrzeniami w naszym kościele może przybywać 19 osób. Bardzo proszę dostosować się do tych wymogów. Pozostałe osoby proszę aby pozostały przed kościołem w bezpiecznej odległości. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczkami oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Proszę zajmować miejsca wyznaczone w ławkach.
 3. W poniedziałek możliwość spowiedzi od godz. 20.00 do 22.00. W tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu
 4. Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Piątek i Sobota)
  1. Wielki Czwartek wspominamy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgia wieczorna o godz. 18.00, a po niej Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00
  2. Wielki Piątek – dzień Śmierci Pana Jezusa. Liturgia wieczorna o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00. DROGA KRZYŻOWA O GODZ. 12.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy.
  3. Wielka Sobota – Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 20.00. Możliwość Adoracji od godz. 11.00 do wieczornej liturgii. ŚWIĘCENIE POKARMÓW O GODZ. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00. Proszę, aby tylko 19 osób ze święconką weszło do kościoła, pozostałe osoby, aby zostały na parkingu przed kościołem w bezpiecznej odległości.
  4. Niedziela Zmartwychwstania – Msze św. o godz. 6.00, 9.30 i 11.00 (nie będzie procesji).
  5. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 12.00
 1. W kruchcie kościoła został wyłożony kosz do którego można przynosić słodycze, które przekażemy po niedzieli dzieciom z Placówki w Karolowie. Słodycze można przynosić do poniedziałku włącznie.
 2. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Informuję moich parafian, że w tym tygodniu zamieszkałem w nowej plebanii. Jeszcze raz składam podziękowania wszystkim za każdą pomoc, pracę i ofiary przekazane na ten cel. Po świętach podsumuję cały ten czas budowy. JEDNAK JUŻ DZISIAJ WSZYSTKIM ZA WSZYSTKO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.
 4. Dziękuję za składane ofiary i pomoc w pracach przy kościele i nowej plebanii. Dziękuje za sprzątanie kościoła parafialnego.

TO ZNOWU TRUDNY CZAS, W KTÓRYM DANE JEST NAM ŻYĆ I PRZEŻYWAĆ ŚWIĘTA, ALE PROSZĘ JAKO PROBOSZCZ ABY USZANOWAĆ OBOSZCZENIA I PRZEPISY WPROWADZONE W NASZYM KRAJU. MSZE ŚW. BĘDĄ TRANSMITOWANE NA NASZEJ STRONIE INTERETOWEJ. DBAJMY O SWOJE I INNYCH ZDROWIE (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz