Niedziela Palmowa 24.03.2024

 1. Dzisiaj przeżywamy niedziela palmowa. Dzień upamiętniający uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. święcenie palm.

 1. W poniedziałek okazja do spowiedź w kościele parafialnym od godz. 18.00 do godz. 19.15. Z racji spowiedzi Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00. Gdyby ktoś chciał skorzystać ze spowiedzi w sąsiedniej parafii to dzisiaj w kościele stacyjnym w Maksymilianowie spowiedź od godz. 15.00 do godz. 17.00. Proszę, aby w te dni skorzystać ze spowiedzi.

 1. Od czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – Misterium naszej Wiary, na które wszystkich serdecznie zapraszam. W tym roku w liturgii Triduum Paschalnego gościć będą w naszej parafii Ojcowie ze Zgromadzenia Ducha Św. z Chełmszczonki.

  1. Wielki Czwartek – liturgia o godz. 18.00 – to dzień ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w ciemnicy do godziny 20.00

  1. Wielki Piątek – liturgia o godz. 18.00 – to dzień Męki Pana Jezusa zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00. W ten dzień w naszej parafii Droga Krzyżowa plenerowa o godz. 12.00 (ze względów pogodowych w piątek zadecydujemy czy pójdziemy do kościoła Św. Marii Magdaleny czy tak jak w ubiegłym roku przy kościele parafialnym. Po drodze krzyżowej możliwość adoracji do wieczornej liturgii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy.

  1. Wielka Sobota – liturgia o godz. 20.00 – to dzień Zmartwychwstania zakończona procesją rezurekcyjną dookoła kościoła. Od godz. 13.00 po święconce do wieczornej liturgii możliwość adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

Święcenie Pokarmów: Kościół w Kozielcu – godz. 11.00, Kościół św. Marii Magdaleny – godz. 11.30, w świetlicy w Kusowie – godz. 12.00, Kościół Parafialny – godz. 12.30

  1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.00 w kościele parafialnym z procesją eucharystyczną dookoła kościoła, w Kozielcu o godz. 9.30, w kościele Św. Marii Magdaleny o godz. 11.00. W poniedziałek Wielkanocy Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30, 12.00

 1. Dyrekcja Zespołu Szkół w Karolewie oraz Stowarzyszenie Absolwentów i sympatyków szkoły zapraszają na uroczystość 100-lecia szkolnictwa rolniczego na Kujawach i Pomorzu oraz 55-lecia przeniesienia Technikum Rolniczego do Karolewa, które odbędzie się 25.05.2024r. Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły.

 1. Do skarbony w kruchcie kościoła parafialnego można składać ofiary dla Fundacji „Frezja”, która wspomaga domy dziecka, osoby potrzebujące, niepełnosprawne oraz seniorów.

 2. Do kościoła parafialnego zostały przywiezione nowe krzesła do prezbiterium zamówione jeszcze w listopadzie 2023r. oraz dwie ławki stojące na końcu kościoła.

 3. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękuję jednej Rodzinie z Trzęsacz za ufundowanie nowego paschału. Dziękuję pomoc p. Tadeuszowi Rachfalskiemu oraz za prace elektryczne p. Markowi Krzewickiemu i p. Grzegorzowi Hyjek. Dziękuję p. Markowi Winiarskiemu i p. Grzegorzowi Słowińskiemu za dekorację figury MB Fatimskiej. Dziękuję za dekorację kościołów palmami na dzisiejszą niedzielę oraz za przygotowanie dużej palmy przez nasze Parafianki z KGW Kusowo. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Weyna i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Perlik. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Skiekierkowskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz