Niedziela Palmowa 14.04.2019

1. Dzisiaj niedziela palmowa – rozpoczynamy wielki tydzień. Zapraszam dzisiaj na godz. 11.45 do kościoła parafialnego – mieszkańcy naszej parafii w ramach czytanej Męki Pańskiej wystawią Misterium.
  2. Próbę scholi dziecięcej w sobotę o godz. 10.00 w świetlicy we Włókach. Z racji spowiedzi w parafiach dekanatu nie będzie Sali gimnastycznej dla ministrantów. Zbiórka Lektorów w poniedziałek o godz. 20.00 na plebanii, a zbiórka ministrantów w środę po wieczornej Mszy św. o godz. 17.30 w kościele parafialnym. Proszę o obowiązkową obecność.
  3. Spowiedź przed świąteczna z zaproszonymi kapłanami w poniedziałek tj. jutro 15 kwietnia od godz. 16.30 do godz. 17.30.
  4. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Triduum Paschalnym:
  • Wielki Czwartek Msza św. o godz. 17.00 – to dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Na zakończenie Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 20.00.
  • Wielki PiątegoLiturgia o godz. 17.00 – to dzień śmierć Pana Jezusa. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 20.00.
    Obowiązuje w tym dniu post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Zapraszam na ostatnią drogę krzyżową do kościoła parafialnego w piątek na godz. 12.00, po drodze krzyżowej możliwość adorowania Chrystusa w ciemnicy do godz. 17.00.
  • Wielka SobotaLiturgia Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 20.00, to najważniejsza liturgia całego roku liturgicznego. Rozpoczęcie przed kościołem, poświęcenie ognia, później liturgia: Światła, Słowa, Chrzcielna i Eucharystyczna. Proszę zabrać świece. Na zakończenie Mszy św. procesja rezurekcyjna dookoła kościoła ogłaszająca Zmartwychwstanie Chrystusa.

W wielką sobotę adoracja przy grobie Pańskim od godz. 13.00 – serdecznie zapraszam

• Od 13.00 – 14.00 – czuwanie indywidualne
    • Od 14.00 – 15.00 – Włóki
    • Od 15.00 – 16.00 – Trzęsacz