Niedziela Palmowa 02.04.2023

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa i święcenie palm na każdej Mszy św. Rozpoczynamy Wielki Tydzień w którym przeżyjemy najważniejsze święta naszej wiary.
 2. Dziękuję wszystkim dorosłym i uczniom SP z Kozielca wraz z nauczycielami za udział w tegorocznych rekolekcjach w naszej parafii oraz za złożone przy tej okazji ofiary dla naszego rekolekcjonisty.
 3. W poniedziałek od godz. 8.00 odwiedzę chorych, jak co miesiąc z Komunią Św. Bardzo proszę o zgłoszenie chorych osobiście po Mszy św. lub telefonicznie do wieczora.
 4. W wtorek 4 kwietnia Nabożeństwo o uzdrowienie do Św. Szarbela o godz. 20.00 w kościele parafialnym przełożone z 7 kwietnia ze względu na Wielki Piątek.
 5. Od czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – Misterium naszej Wiary, na które wszystkich serdecznie zapraszam.
  • Wielki Czwartek – liturgia o godz. 18.00 – to dzień ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w ciemnicy do godziny 20.00
  • Wielki Piątek – liturgia o godz. 18.00 – to dzień Męki Pana Jezusa zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00. W ten dzień w naszej parafii Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 14.30. Po drodze krzyżowej możliwość adoracji do wieczornej liturgii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy.
  • Wielka Sobota – liturgia o godz. 20.00 – to dzień Zmartwychwstania zakończona procesją rezurekcyjną dookoła kościoła. Od godz. 13.00 po święconce do wieczornej liturgii możliwość adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.
 1.  

Święcenie Pokarmów:

  • Kościół w Kozielcu – godz. 11.00
  • Kościół św. Marii Magdaleny – godz. 11.30
  • W świetlicy w Kusowie – godz. 12.00
  • Kościół Parafialny – godz. 12.30
 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.00 w kościele parafialnym z procesją eucharystyczną dookoła kościoła, Msza św. poranna o godz. 6.00 będzie transmitowana w Radio Pik, w Kozielcu o 9.30, w kościele Św. Marii Magdaleny o godz. 11.00. W poniedziałek Wielkanocy Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30, 12.00
 2. Informuję, że po świętach w środę 12 kwietnia będzie spotkanie rodziców i dzieci komunijnych o godz. 18.00 w kościele parafialnym. Bardzo proszę wszystkich o obecność na tym spotkaniu.
 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym parafiankom p. Barbarze Marciniak i p. Angelice Fac, sprzątanie kościoła parafialnego przed świętami będzie w środę po wieczornej Mszy św., serdecznie zapraszam wszystkie osoby chętne. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Sudoł i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Małgorzatę i Tadeusza Hyjek oraz Rodzinę Michalik, dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Zynajdzie Ignaczak i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Hannę Burczyńską. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, w przyszła niedzielę składka inwestycyjna. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do ołtarza i Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg Zapłać. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz