Niedziela Miłosierdzia 24.04.2022

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia, która jest ogólnopolskim Dniem Dobra – świętem patronalnym Caritas. Z tej okazji w parafiach odbywa się ogólnopolska zbiórka do puszek, której hasło brzmi: „Na miejsce, które jest domem” – zebrane środki przeznaczone zostaną na palcówki Caritas świadczące pomoc dzieciom i rodzinom.
  2. Za tydzień 1 maja w III niedzielę wielkanocną podczas wszystkich Mszy św. modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie i ustanie wojny na Ukrainie.
  3. W tym tygodniu próby dzieci komunijnych w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym. Na próbę w środę proszę, aby dzieci zabrały świece.
  4. Bardzo serdecznie już dzisiaj zapraszam na 3 maja na Msze św. odpustową w naszej parafii o godz. 12.00. W tym roku Msze św. i kazanie wygłosi ks. Kan. Janusz Konysz proboszcz parafii Św. Antoniego z Bydgoszczy. Serdecznie zapraszam.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Hyjek i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Grażynę Hyjek; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. W tym tygodniu został wykonany podjazd do wózków w kościele parafialnym, dziękuję za wykonanie tej pracy panu Wojciechowi Gałązka z Łobżenicy, a wszystkim za każdą pomoc i życzliwość oraz życzenia z okazji moich imienin.
  6. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Rajmunda Kwiatkowskiego z Włók. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00 w kościele parafialnym, a później uroczystości na cmentarzu we Włókach. Różaniec za zmarłego w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00, a w poniedziałek przed Mszą św. o godz. 16.30 w kościele parafialnym. Wieczny odpoczynek… (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz